Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Trapani: Perfektná dovolenka bez cestovky - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Trapani: Perfektná dovolenka bez cestovky

trapani chodnik

Zozbierala som pre vás všetko, čo potrebujete vedieť pred tým, ako sa na vlastnú päsť vyberiete do Trapani. Prečo by ste to robili? Pretože sem lieta Ryanair priamo z Bratislavy, okúpete sa tu aj v októbri, milovníci vylihovania na pláži budú chrochtať blahom, nadšenci talianskej gastronómie sa zmenia na kobylky a fanúšikovia architektúry budú ako doma.

trapani more
Prechádzka pri mestskom múre je trošku veterná.
trapani more
More je tu teplé na kúpanie do októbra.

Trapani? To je diera!

Presne to mi povedala moja kaderníčka, keď som si bola pred dovolenkou podstrihnúť vlasy. Vraj si všetko obeháme za dva dni a nebudeme mať čo robiť. Ok, challenge accepted.

Mesto dvoch morí, rybárska bašta, brána do Talianska. To je podľa Googlu Trapani, 70-tisícové mestečko na západnom brehu Sicílie, kam dvakrát do týždňa lieta z Bratislavy Ryanair. Ak máte radi dovolenky bez cestovky, dopíšte si ho na svoj zoznam. Tu je osem dôvodov, prečo to urobiť.

  1. Nekonečné leto na Sicílii

Sicília patrí do subtropického pásma. Letné dovolenkové teploty tu tomu šéfujú od apríla do októbra, prší len pár dní do roka, dokonca si tento ostrov vybojoval titul “najviac slnečných dní do roka z celej Európy” a že konkurencia bola nabitá. Domáci pre istotu nemajú ani zimné bundy. Sicília bola v minulosti dôležitou obchodnou križovatkou, a tak tu môžete vidieť okrem typických talianskych prvkov aj tie grécke, židovské a arabské. Ostrov obmýva Stredozemné, Iónske a Tyrhenské more, posledné dve spomínané sa zlievajú priamo v Trapani. A prečo Trapani? Prečo nie väčšie a známejšie Palermo? Presne preto, že nie je väčšie a známejšie a aj tak vám ponúkne všetko, čo na dokonalú letnú dovolenku potrebujete – nekonečné pláže, špičkovú gastronómiu a pamiatky, z ktorých vás budú bolieť krky.

trapani jesen
Koniec septembra v Trapani prináša letné teploty a jesennú prírodu.
  1. Lacné letenky do Trapani

Ak ste šikovný, jednosmernú letenku kúpite aj za 40 eur. Za 1:50 hod. ste z Bratislavy v Birgi, maličkom letisku pri Trapani. Transfer vopred riešiť nemusíte. Pri letisku sú pristavené autobusy, ktoré vás odvezú priamo do historického centra mesta za cca 5 eur. Cestovný lístok si kúpite u šoféra, pýtajte si “Trapani Porto”. Tu môžete naraziť na prvý problém. Domáci po anglicky nevedia takmer vôbec, takže bez základov taliančiny a dobrého slovníka sem radšej nechoďte. Ja som pred dovolenkou cestovala v mhdčke do práce s TOUTO knihou a pred spaním lúštila Duolingo. A dohovorila som sa.

  1. Ubytovanie v Trapani bez cestovky

Ubytovanie vyriešte vopred (ideálne aj niekoľko mesiacov) cez Trivago alebo Airbnb. Ušetríte desiatky eur a máte naozaj z čoho vyberať. Určite sa oplatí priplatiť si a vybrať ubytovanie v centre Trapani. Ak sa chcete spoliehať na MHD, nezabudnite si do kufra pribaliť pevné nervy. Doteraz neviem, ako funguje. Cestovný poriadok tu poznajú iba z tajomného rozprávania. Autobus vám však zastaví prakticky kdekoľvek, ak zamávate na šoféra a ste priemerne pekná žena. Takže páni, schovávajte sa za svoje priateľky/manželky/partnerky. Alebo, baby, vyrazte na dámsku jazdu.

trapani fiat
Fiatka? V Trapani je must-have.

Ak sa chcete dostať na pláž, v letnej sezóne premáva autobusová linka “Linea spiaggia”, ktorá vás z historického centra odvezie za pár centov na mestské či súkromné pláže (asi 15 minút cesty). Lístok si kúpite priamo u šoféra, pýtajte si “Spiaggia San Giuliano”. Je to jedna z najkrajších udržiavaných súkromných pláží, na ktorej si za 15 eur prenajmete na deň 2 lehátka a jeden slnečník (due letti, uno ombrelone). Keď milujete celodenné vylihovanie na pláži, je to skvelá investícia. Ani na Wall Street takú nenájdete. Potrebujete pohyb? Vydajte sa na pláž po svojich. V dobrých topánkach, pretože viac ako hodinová prechádzka po nábreží privoláva otlaky.

TravelissimoTip: Na pláž choďte doobeda autobusom a z pláže podvečer pešo. Prechádzka pri trapanskom západe slnka je niečo, čo pohne srdcom aj tomu, kto mal doteraz v hrudnom koši kúsok ľadu alebo kameňa. Fakt.

trapani romantika
Prechádzka pri západe slnka poteší romantikov
  1. Najlepšie tipy na cestovanie? Pýtajte sa domácich

Lepšie tipy nikde inde nedostanete. Nezľaknite sa, keď vás oslovia domáci, vždy z toho vylezie niečo dobré. Zoznámili sme sa napríklad so stredoškolským učiteľom, ktorý nám ukázal Torre Ligny, miesto, kde sa zlieva Tyrhenské a Iónske more a na pláži ma oslovil plavčík, ktorý si všimol, že čítam slovenskú knihu. Rok študoval v Bratislave a poradil nám najlepšiu zmrzlinu, ktorú nájdete TU. Určite vyskúšajte pistáciovú gelato v brioške [pistakio dželato in brioš]. Nič lepšie som v živote nejedla. Pripravte sa na takú pekelnú dávku smotanovej chuťovky, že večerať už nebudete.

trapani brioska
Typická brioška plnená pistáciovým krémom
  1. Sicílska gastronómia: Čerstvé ryby a sladké raňajky

Ak potrebujete slané raňajky, vezmite si niečo z domu alebo sa premôžte a poďte na to typicky. Taliani ráno milujú croisanty, čerstvú pomarančovú šťavu a espresso. Zamilovať sa nebolo nikdy jednoduchšie. Vyskúšajte sladké pečivo plnené pistáciovým krémom a už do smrti nebudete mať chuť na Nutellu.

trapani ranajky
Typické raňajky – sladké croissanty a džús s kávou.

Pistáciové chuťovky tu nájdete takmer všade. Pistácie a pomaranče sú typické sicílske dobroty. Ochutnajte aj sicílske cannoli v jednej z tradičných pasticcerie (obchodík či kaviareň s drobným pečivom). Cannoli sú sladké trubičky plnené bielym krémom a sušeným ovocím.

Trapani je rybárske mestečko, preto o ponuku čerstvých rýb v reštauráciách nebude núdza. Ochutnajte napríklad stejk z tuniaka alebo “pesce spada” – mečiara. Najlepšiu reštauráciu s rybami a morskými špecialitami nájdete tu, v Caupona Taverna di Sicilia.

Pri vstupe do takmer každej reštaurácie vás osloví čašník, ktorý vás bude chcieť usadiť. Stôl pre dvoch si vypýtate takto [tavolo per due]. Nie je nezvyčajné, ak ho priamo pred vašimi očami prestrie a prinesie súčasť couvert (reštauračný poplatok za stolovanie, ktorý zaplatíte navyše k objednanému jedlu). Čerstvý biely chlieb alebo kúsky pizzového cesta s olivovým olejom a džbán vody. Nebojte sa a ochutnajte, tak či tak to zaplatíte. Aj obyčajný chleba tu chutí inak. Božsky.

trapani trh
Miestni sa živia rybolovom alebo predajom zeleniny.

Oblúkom sa vyhnite typickým turistickým reštauráciám, ktoré nájdete predovšetkým na najrušnejšom bulvári Corso Vittorio Emanuele. Pred vchodom mávajú ponukový list aj v angličtine a často vás doň lákajú čašníci priamo z ulice. Ak máte chuť na vynikajúcu pizzu, na začiatku Corsa nájdete Pipitone, pizzeriu založenú v roku 1958 s úžasnou obsluhou a jednoduchým jedálnym lístkom, presne takým, aký má byť.

Arabskú kultúru cítiť aj v gastronómií. V meste sa každoročne koná kuskusovvý festival, ktorý láka do ulíc najmä domácich.

  1. Miesta, ktoré musíte v Trapani navštíviť

Transfer z letiska vás vyloží buď v prístave (Porto), alebo v centre mesta (Piazza Vittorio Emanuelle). V prístave kotvia okrem trajektov a veľkých výletných lodí aj loďky, s ktorými sa dostanete na Egadské ostrovy. Malinké ostrovy Favignana, Levanzo a Marettimo s panenskou prírodou vidíte z pláže v Trapani a urobíte iba dobre, keď sa sem vyberiete. Typické talianske pláže na nich nenájdete, no kto sa nebojí, môže okúsiť kúpanie sa v šírom mori pri prenajatej jachte. Nadýchate sa čerstvého vzduchu, pokocháte sa divokou zeleňou a podvečer sa vrátite do Trapani.

Typický snack na pláži Isola Bianca. Tuniakový šalát s mozzarelou.
Typický snack na pláži Isola Bianca. Tuniakový šalát s mozzarelou.

Prejdite sa po promenáde mestských hradieb od Torre Ligny až po prekrásny opustený hotel, za ktorým nájdete verejné mestské pláže. Ak ste skromný a postačí vám na opaľovanie len vlastná osuška, nech sa páči, no o pár stoviek metrov ďalej nájdete už spomínané súkromné pláže. Ja som si zamilovala predposlednú pláž, Isla Blanca s vynikajúcim snackom, ktorý oceníte, keď vás po kúpaní v mori prepadne vlčí hlad. Spoznáte ju podľa bielych slnečníkov.

trapani hotel

V pozadí vidíte opustený hotel, za ktorým sa začínajú súkromné pláže.

Kúsok od Torra Ligny každé ráno okrem nedele miestni rybári predávajú svoje čerstvé produkty pod obrovským prístreškom na tradičnom rybom trhu.

Nechoďte sem najedený, typická rybacia aróma by vám nemusela urobiť dobre. Zoženiete tu všetko od sardiniek až po živé chobotnice. A zážitok to je aj pre fotografa. Veď sa pozrite.

trapani chobotnice
Niektoré morské príšery ešte žili.

Večernú prechádzku si urobte na historickej ulici Corso Vittorio Emanuele a pozerajte sa okolo seba. Dostane vás napríklad Cattedrale di San Lorenzo s prekrásnou strechou či Chesia del Purgatorio.

TravelissimoTip: Nezabúdajte na siestu. Po obede do štvrtej – piatej, nenakúpite, do siedmej sa nikde nenajete. Sicílčania dodržujú zdravú siestu, aby potom dokázali fungovať do neskorej noci. Nie je nič nezvyčajné, ak o desiatej večer stretnete v meste rodinku s malými deťmi, ktorá sa vybrala na večeru do reštaurácie. 

  1. Výlety po okolí Trapani

V Erice [Eriče], susednom meste s historickou pevnosťou a prvkami talianskej, gréckej a arabskej architektúry, premáva lanovka [funivia], ktorá vám ponúkne magický výhľad na Trapani a okolie, na pohľadniciach nájdete aj prírodnú rezerváciu – soľné polia s mlynmi Salino di Trapani, ktoré sú fotogenické viac ako ktorákoľvek modelka.

TravelissimoTip: Premýšľate, aký suvenír priniesť z Trapani? Zabudnite na magnetky, prineste radšej konzervu tuniaka alebo soľ. Tá sa v Trapani získava už do 16. storočia iba s pomocou slnka a vetra z morskej vody v spomínaných soľných poliach – salini.

  1. Najkrajšia pláž v Európe: Talianske Maledivy

Názov ako z Krstného otca, San Vito Lo Capo, označuje jednu z najkrajších pláží na svete. Nachádza sa asi hodinu a pol cesty autobusom od Trapani a jednoznačne stojí za to, aby ste jej obetovali jeden deň dovolenky. Odporúčam pracovný týždeň, pretože cez víkendy a sviatky je doslova preľudnená a ťažko si užijete výhľad na bledunkomodré more a prechádzku po bielom piesku. Zážitkom je aj samotná cesta autobusom, pri ktorej budete mať občas pocit, že sa už zákonite musíte zrútiť do kamennej rokliny. Cestou naspäť sme dokonca museli zastať v strede cesty a cúvať do kopca, pretože sme stretli smetiarske auto. O Dio mio!

trapani rybari
Miestni sa živia prevažne rybolovom.
trapani more
Nekonečné pokojné more v Trapani.

Miestni prezývajú San Vito ako talianske Maledivy. Pochopíte, keď pláž uvidíte na vlastné oči. Okolie pláže však také očarujúce nie je. Nemáte sa poriadne kde najesť, výstavba s arabskými prvkami pripomína nepodarený lacný rezort v Tunise a všade na vás striehnu predavači drevených sošiek. Ak nemáte radi relax na pláži, radšej sem nechoďte

TravelissimoTip: Na Sicíliu sa vyberte v septembri. More je horúce, teploty naozaj letné a pláže ľudoprázdne. Chodievam sem pravidelne druhý septembrový týždeň a občas sa stane, že som na pláži úplne sama. A to je luxus na nezaplatenie.

Sicília je ostrov mnohých tvárí. Na jednom mieste zažijete taliansky temperament, arabský kolorit a africké teploty. V Trapani si môžete už za necelých 20 eur na deň prenajať auto (ak máte odvahu šoférovať na miestach, kde nikto nerešpektuje semafory) a zájsť do susednej Marsaly na nákup ťažkého vína či do neďalekého Palerma.

Máte nápad, ako zlepšiť náš cestovateľský blog? Napíšte nám na info@travelissimo.sk.

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

35 komentárov

  1. uplne s vami suhlasim 🙂 v Trapani som bola minuly rok a chystam sa tam aj teraz v oktobri 🙂 neuveritelne sa tesim na ticho a klud na plazi, pekne pocasie a samozrejme creama di pistacchio 🙂

  2. čo si myslíte o dovolenke v Trapani v polovici apríla? má to význam z hľadiska teploty vody a celkovo počasia? Ďakujem za odpoveď

    1. Dobrý deň, Mirka. Ak sa chcete kúpať, v apríli je ešte skoro. Teplota vzduchu bude max. 20 stupňov, aj to až v druhej polovici, je možné, že vám ešte bude chýbať plážový servis, mestské autobusy z centra na pláž, atď. Na kúpanie odporúčam od polovice mája alebo práve naopak, okolo 15. septembra – pláže skoro prázdne, ale stále otvorené, more vyhriate, všade iba domáci, žiadni turisti.

  3. Dobrý deň, mal by som otázku ohľadom dopravy z letiska. Píšete, že nie je problém sa dostať do mesta, ale platí to aj pre pomerne nočnú hodinu? Lebo lietadlo pristane okolo 23:15, premávajú autobusy aj vtedy? ďakujem za odpoveď

  4. Dobrý večer.
    2.apríla sa chystáme s dcérou na krátky výlet do Trapani. Kúpať sa nechystáme, je to ešte skoro, ale si chceme urobiť malý poznávací zájazd. 🙂 Jeden deň chceme ísť aj do Palerma a odtiaľ do Corleone. Dcéra tam chce veľmi ísť. Vedeli by ste nám poradiť nejaké spojenie vlakom, alebo autobusom ?
    Ďakujem.

      1. Dobrý večer. Ďakujem.Včera sme sa vrátili. Bol to príjemný výlet. Počasie síce veľmi neprialo, ale keďže kúpanie ani opaľovanie sme nemali v pláne, tak nám to tak nevadilo. Akurát ma zamrzelo, že dole v Trapani bolo krásne a keď sme vyšli na Erice, padla strašne hustá hmla, takže sme nevideli nič. 🙁 Do Palerma a následne do Corleone sme sa odviezli autobusmi (Segesta a AST), ceny prijateľné …. ubytovanie v pohode. Chceme sa tam ešte vrátiť a dopozerať čo sme nestihli…. 🙂

  5. Prosím poradte ako hľadáte tie lacné letenky ja som z BA na Trapani nasla za 140 na osobu, taku za 40 euro som veru nenasla…vrrr….:-)

    1. Dobrý večer, Lubka. My sme tiež kupovali letenky z BA, ale už v januári. Boli sme teraz 2.apríla. Letenky nás vyšli na 52,80 €. Treba stále sledovať portál letenky.sk a zvlášť akcie, ktoré sa tam objavujú. Aj na tieto letenky sme prišli tak, že tam bola reklama —– Sicília už od 50 €—– . Tak som to pár dní sledovala, ako sa vyvíjajú ceny a hneď následne kúpila. Už máme kúpené letenky aj na Sardíniu, kam ideme v septembri.

  6. Dobrý deň. Chcem sa opýtať-uvažujeme o dovolenke na Sicílii od polovice oktobra z toho dovodu,že sme už starší manželia-60 a 62.rokov a horúčavy nám nevyhovujú. Chceli by sme ísť hoci aj na 14 dni,len by som chcela vedieť či už v tom období tam nie je veľmi zima. Aké sú Vaše skúsenosti? A ešte čo by ste odporúčala-hotel,alebo apartmán? Ďakujem,ak mi odpoviete.

    1. Dobry den, Olga. Sicilia je super volba, no isla by som urcite este v prvej polovici oktobra. Druha polovica uz je chladnejsia, veternejsia, no dalsim problemom je aj zbaleny plazovy servis a celkovo slabsie sluzby pre turistov – vratane ponuk na vylety a podobne. Ubytovanie je velmi komfortne v hoteloch aj v sukromnych apartmanoch – tie by som volila cez sluzbu Airbnb. Z hotelov vam viem poradit Le Chiavi di San Francesco v uplnom centre mesta. Je cisty, slusny a ma super ceny.

  7. Dobry den Zuzana,
    da sa do Trapani cestovat aj s malymi detmi 6/2 rokov? Ak ano, co ine by ste doporucili?
    Ako je to so zdravotnou starostlivostou?

    1. Dobrý deň, Katarína. Priamo v Trapani nie je nemocnica. Je v susednom meste Erice vzdialenom pár minutiek autom. S menšími deťmi by som vám odporúčala skôr rezort napríklad na Sardínii. Tam chodia s deťmi naši priatelia, my skúsenosti nemáme. No aj v Trapani je detská pláž a podobne, využívajú ju však viac miestni. Veľa turistov s deťmi som nestretla. Je to však bezpečné a krásne miesto 🙂

  8. Dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s registráciou po príchode? Nedelňajší let príde do Trapani o 23.15 a všade sa mám zaregistrovať do 22.00. Dá sa to nejak vyriešiť, resp. sú aj take ubytovania kde má ubytujú aj v noci? Dakujem

    1. Dobrý deň, Adriana. Existujú ubytovania, kde vás ubytujú aj v noci – súkromné apartmány a byty cez Airbnb – je to o dohode s majiteľmi. Ale aj hotely bývajú veľmi ustretové, zvyčajne stačí napísať mail a dohodnúť sa s nimi. Nechajú vás prespať a ráno doriešite administratívu. Želám pekný výlet!

  9. Dobrý deň,
    idem sa opýtať, ktorá časť Trapani je vhodná pre ubytovanie s dieťaťom, v meste budeme pešo 🙂 Príp. tip na dobré ubytovanie.

    Ďakujem.

  10. Dobrý den , super stránky o Trapáni . Chystáme se v září Ryanair už létá i z Prahy tak nemusíme cestovat k Vám do Bratislavy. Týdenní pobyt od soboty do soboty pro dvě osoby vyšel na 15,800 kč. cca 580 euro– letenky + apartmán se snídaní. Takže se už těšíme. S pozdravem Václav Fefrčík.

    1. Ďakujeme pekne. Verím, že sa vám bude páčiť. Ak by ste mali akékoľvek otázky, sem s nimi, rada poradím. Pekné dni a ešte krajšiu septembrovú dovolenku.

  11. Dobry den Zuzi,
    idem s dcérou zaciatkom oktobra prvykrat na Siciliu a to do Trapani. Uz sme si zarezervovali ubytovanie niekde v centre mesta v La Veranda na Via del Mandorlo, 13, poznate to, je to spravna volba?

    1. Dobry den, Alenka. Ďakujem za dôveru. Verím, že ste v článku našli samé dobré tipy 🙂 Priamo s týmto ubytovaním skúsenosť nemám, ale vybrala by som si ho tiež, keď som si pozrela web a recenzie.

      V Taliansku je vždy super, ak si vyberiete ubytko u miestnych – napr. ako tento penzión, ktorí spravujú manželia / partneri. Zaručuje to okrem neskutočnej pohostinnosti a ústretovosti aj možnosť dostať sa k tipom na dobrú večeru či zmrzlinu od ľudí, ktorí chcú, aby ste boli spokojní a vrátili sa aj o rok.

      Užite si to a napíšte nám potom, ako ste sa mali. Zaktualizujeme článok 🙂

        1. Takze….vratili sme sa v polovici oktobra z Trapani. Boli sme fakt spokojne s ubytovanim, cistucko, ziadne drobne zvieratko ani naznakom O:). Kupat sme sa uz nekupali, lebo aj miestni tvrdili, ze toto bol po rokoch “ozaj chladny oktober” (tento rok bolo cez leto 44 stupnov v tieni., pytali sme sa kolko stupnov byva v zime, ze vraj ked je “silna” zima tak okolo 8 O:)). Nam sa videl akuratny – na prechadzky a vylety do okolia, slniecko sice pekne svietilo ale pofukoval vietor. Boli sme lanovkou v Erice autobusom v Palerme, aj lodou na Favignane. Nakolko sme na Siciliu doleteli lietadlom a autom nas odviezli z letiska na hotel, smiali sme sa, ze okrem zeleznice sme absolvovali vsetky dopravne prostriedky O:)).Co sa tyka jedla, nam chutilo uplne vsetko co sme ochutnali (vyhladali sme restauracie a cukrarne z doporucenia). Taliansku mentalitu mame obidve velmi rady, preto sme aj velmi rychlo nasali domacu atmosferu a zvyklosti. Dcera vie po taliansky, takze dohovorit sa nebol ziadny problem (v anglictine sicilcania vsak velmi nevynikaju). V kratkosti zhrniem: ak to bude len trochu mozne, na Siciliu sa urcite este vratime. Prajem este krasnu jesen. Alena

  12. Krásne napísaný článok, po ktorom človek okamžite získa pocit, že sa tam chce ísť pozrieť a ochutnať ten neskutočne lákavý pistáciový krém! Takže už máme kúpené letenky a plánujeme:) Poradili by ste konkrétne podniky z fotiek, kde ste ochutnali tie najlepšie pistáciové cornetti s chutným capuccinom? Ďakujeme za všetky tipy!

    1. Veronika, ďakujem veľmi pekne za krásny komentár. Ak nájdem skvelé miesto, neváham sa tam vrátiť. Práve preto sme na raňajky (pistáciový croissant) v 80 % rán chodievali do Bistra Mediterraneo. Nájdete ich na FB tu: https://www.facebook.com/Mediterraneocafe/ No dlho už ničím neprispeli a ja som v Trapani dlhšie nebola, tak neviem, či ešte fungujú. A, samozrejme, nesmiete vynechať pláž Isla Blanca a tradičnú pizzeriu Pipitone 1958. Užite si dovolenku 🙂

  13. Dobrý den, zaujalo mne Vaše krásné vyprávění o Sicílii, kde jsem byla asi před 10 lety a vždy jsem tvrdila, že se tam musím vrátit. Teď ten čas nastal a beru s sebou kamarádku. Letenky máme, letíme 5.5. do 8.5. Potřebovaly bychom poradit s ubytováním. Přiletíme do Trapani kolem 19,30. Mám ráda apartmány, ale hotýlek taky nevadí. Cestu pojmeme jako poznávačku a pak dle počasí. Doporučíte nám nějaké pěkné ubytování? Děkuji moc :-).

    1. Dobrý deň, Monika. Závisí od toho, čo od ubytovania očakávate. Keďže pre nás bola v Trapani dôležitá iba čistá posteľ a miesto, kde si zložíme veci, hľadali sme lacný apartmán v centre – všade sme chodili pešo a 90 % času sme trávili vonku. Bývali sme tu: https://www.trivago.sk/trapani-45840/hotel/abita-appartamenti-916171v a všetko bolo super. Naši kamaráti zase hľadajú ubytovanie cez Airbnb – čo by som určite skúsila aj ja tento rok. Spoznáte miestnych, dostanete super tipy kam íst/neísť a máte veľkú slobodu.

  14. Dobrý den,do Trapani letíme v dubnu, díky vašemu blogu se moooc těším,budeme jen tři dny,takže na daleké cestování to nebude,ale vidím,že je dost j vidění i v okolí města 🙂 v ubytování nabízí snídani za 5eur,jsem ranní ptáče,nestojí za to vyběhnout pro něco do ulic 🙂 v kolik tak otviraji kavarnicky nebo obchůdky. A co trhy… Moc děkuji 🙂

    1. Dobry den, Andrea, hoci sme si uz pisali na Facebooku, skopirujem odpoved aj sem pre ostatnych citatelov 🙂
      V Trapani to funguje typicky taliansky – okazale ranajky na ulici velmi necakajte a velmi tazko aj slane – domaci si vacsinou vypiju rychlo espresso, max. zjedia nejake male sladke pecivo na stojaka a idu do prace. Najdete vsak v centre a blizkom okoli aj kaviarnicky s terasami a posedenim, kde si mozete dopriat ranajky, ale tie sa “preberaju” okolo deviatej, desiatej – Taliani su zvyknuti zit dlho do noci a rana maju pomalsie.
      Co sa tyka trhov, najma tie s rybami funguju od skorsieho rana – prave kvoli tomu, ze sa rybari vracaju skoro rano z mora a hned idu predavat. Ak ste ranne vtaca, urcite odporucam prejst sa rano na plaz a vychutnat si vychod slnka, potom sa vratit do mesta a naranajkovat sa.

  15. Dobry den, zaujal ma Vas blog a tak som kupila letenky do Trapani na september.
    Chcem sa opytat, aka byva v septembri aktivita komárov? Je potrebné priniest repelent? Urcite záleži na počasí, ale Vasa skusenost? Dakujem za inšpirativní blog.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *