Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Top 5 v Bologni: Toto musíte zažiť - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Top 5 v Bologni: Toto musíte zažiť

1. Trhy v Quadrilatero

Otvorte si Google maps a naťukajte tam Quaerilatero Bologna. Vyznaťí vám to kus zeme medzi námestím Piazza Maggiore a ulicami Via Rizzoli, Piazza della Mercanzia, Via Castiglione, Via Farini, Piazza Galvani a via dell’Archinginnasio. Už v stredoveku sa tu rozkladali stánkari a predávali ryby a zeleninu. Nejako podobne to tam vyzerá aj teraz. Len nasávajte atmosféru a ochutnávajte.

bologna trhy
Ochutnajte miestne dobroty na trhu

2. Užite si to ako Talianka

Zahoďte mapu, pekne sa oblečte, struhnite si v kaviarni jedno espresso pri bare na stojáka a choďte sa prejsť po uličkách a motať po obchodoch. Cestou „domov” nakúpte v potravinách ten ich skvelý chlieb a čerstvé cestoviny a uvarte si niečo, ak máte k dispozícií kuchyňu. Ten zážitok, keď rozkrojíte voňavú rajčinku aj vo februári, ten za to stojí.

Ochutnajte taliansky chlieb
Ochutnajte taliansky chlieb

3. Výlety v okolí Bologne

A tých je! Modena, Parma, Florencia, Rimini a Ferrara. Napríklad. Môžete si prenajať auto alebo vybehnúť vlakom. Vlaková doprava je v Taliansku spoľahlivá a rýchlejšia, ako u nás. Ale nezabudnite! Keď si kúpite lístky na vlak, musíte si ich ešte označiť v označovači pred vstupom na nástupište. Inak dostanete pokutu. Teda tak to je teraz, vo februári 2016, keď vám tieto rady píšem.

Straťte sa v uličkách Modeny
Straťte sa v uličkách Modeny

4. Lasagne!

Ísť do Bologne a neochutnať lasagne, to by bol hriech predsa. Podobný ako ísť do Londýna a nedať si na ulici Fish and Chips či odísť z Viedne bez Sacherky. No, to by som vedela menovať. Ja som si ich užila v Trattorii del Rosso za pár eur a boli vynikajúce. Inak, Via Righi, kde túto reštauráciu nájdete, je plná tradičných trattórii a ostérii, takže sa tu určite najete.

Bolognské lasagne musíte vyskúšať
Bolognské lasagne musíte vyskúšať

5. Výhľad z dvoch veží

My sme nešli, lebo sme poserovia z výšky a ja ešte aj zo stiesnených priestorov. Ale z vrcholu tejto veže, po zdolaní takmer 500 schodov, máte parádny výhľad. Tá jej menšia sestra vľavo sa dokonca nakláňa, čiže za šikmou vežou nemusíte ísť do Pisy.

Dve veže určite neprehliadnete
Dve veže určite neprehliadnete

Láka vás Bologna? Viac informácií o tomto parádnom meste a tipy na výlet v jej okolí si prečítate v našich dvoch cestopisoch. Tu je mužský pohľad od Tomáša a tu je môj ženský.

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *