Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Tipy na vianočné darčeky pre cestovateľov 2017 - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Tipy na vianočné darčeky pre cestovateľov 2017

Hľadáte tipy na (vianočné) darčeky pre ľudí, ktorí radi cestujú? Dáme vám jednu cennú radu – zvyčajne toho k životu potrebujú oveľa menej, ako si myslíte. Vybrali sme pre vás zopár kúskov, ktoré nikoho neurazia, sú praktické a sadnú na viaceré rodinné rozpočty. Tak príjemné vyberanie. 

 

Stierateľná mapa

Najmä frekventovaných cestovateľov poteší stierateľná mapa sveta či Európy, na ktorej si môžu podobne ako na žrebe zotierať miesta a krajiny, ktoré už navštívili.

Cena: kvalitná stieracia mapa vo forme plagátu stojí okolo 20 eur, kúpite ju napríklad na ZOOTe.

Stieracia mapa zo ZOOTu

Bedeker

Cestovateľský bedeker je aj v čase internetu praktickým darčekom – väčšinou ho dopĺňa mapa mesta či miesta a všetko podstatné bude mať cestovateľ poruke aj na miestach bez mobilného internetu. Kvalitné sú tie od Lonely Planet a National Geographic. Na trhu však nájdete aj menej tradičné knihy – napríklad krásne ilustrované Úchvatné světové cyklistické trasy z vydavateľstva Svojtka pre milovníkov bicyklovania.

Cena: od 5 eur vyššie, využite zľavu 10 – 11 % na nákup kníh s cestovateľskou tematikou

Čítačka kníh

Elektronická čítačka kníh šetrí miesto v batožine, je vhodná aj na dlhodobé a časté cestovanie a aj pre nerozhodných čitateľov – po ruke môžete mať desiatky diel, ktoré zaberú len o kúsok viac miesta ako váš pas. Čítať môžete na pláži bez toho, aby ste sa báli, že sa kniha zašpiní od piesku, v lietadle striedať tituly podľa toho, na čo máte náladu… Je jednoducho praktická.

Cena: od cca 60 eur

Dobrý tip: Predtým, ako nakúpime cez akýkoľvek (aj zahraničný) e-shop, pozrieme si na webe Vasekupony.sk, či sa náhodou po internete nepotuľuje zľavový kupón. A väčšinou potuľuje. Vďaka tomuto portálu môžete mať tenisky z Footshopu lacnejšie o 10 %, ušetriť na elektronike z Hej.sk či Alzy ale aj pri online nákupe v Tescu.

Prenosná váha na batožinu

Originálnejšia ako powerbanka, ktorú možno obdarovaný dostane aj v práci ako korporátny vianočný darček, je prenosná váha na batožinu. Funguje veľmi jednoducho – najčastejšie na baterky, dokáže cestovateľovi ušetriť aj desiatky eur pri poplatkoch za nadváhu batožiny a hlavne nervy pred chcek-inom. Pomocou váhy tak preváži kufre či tašky s limitom do 50 kilogramov ešte v pohodlí hotela

Cena: od cca 10 eur

Prenosná váha na batožinu

Organizér na doklady

Peňaženka patrí k obľúbeným vianočným darčekom. Ukážte však obdarovanému cestovateľovi, že vám na ňom či na nej záleží o niečo viac a dali ste si pri výbere darčeka záležať – cestovný organizér na doklady je výborná vec, vďaka nemu bude mať pas, občiansky preukaz, ale aj letenky a doklady o poistke prakticky na jednom mieste.

Cena: od 10 do 100 eur

Máte tipy, čím obdarovať milovníkov cestovania? Napíšte nám do komentárov. Prípadne aj to, čo by potešilo vás. 🙂

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *