Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Tip na výlet: Velké mechové jezírko - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Tip na výlet: Velké mechové jezírko

velké mechové jezírko jeseníky rejvíz

Dohodol som sa s kamarátom z vysokej školy žijúcim v Šumperku, že ich prídeme pozrieť na víkend.

Aj sme prišli. Aj na výlete sme boli. Ale keďže som mal skoro ochrnutú nohu a mohol som nosiť iba sandále, žiadne veľké dobrodružstvá sa nekonali. Ale aj malé môže byť pekné. Hlavne vtedy, keď je Velké mechové. V Jeseníkoch v prírodnej rezervácii Rejvíz nájdete rozkošné Velké mechové jezírko, veď aha.

velké mechové jezírko jeseníky rejvíz
Takto tá velká mechová paráda vyzerá

Velké mechové jezírko

Je to rašelinové jazero s rozlohou necelých 1,7 km², a keďže som sa sem dostal aj ja so svojou chromou nohou a v sandáloch, o žiadnu vysokohorskú turistiku nejde. Zaparkovali sme auto na neďalekom parkovisku (cca 20 minút chôdzou) a vydali sme sa po modrej trase. Keď nám cestu skrížila drevená búda, v ktorej sa platilo 30 KČ za vstup, bol som mierne rozčarovaný, že za čo to mám platiť. Ale keď sme celú cestu kráčali po takomto chodníku, prestal som protestovať.

chodník velke mechove jezero jeseníky rejvíz
Chodník z drevených lát nás bezpečne doviedol k jazierku

Aby ste nemuseli googliť, urobil som to za vás. Tu je niekoľko číselok o Velkom mechovom jezere:

Rozloha: 1,692 km²
Hĺbka:
2,95 m
Šírka:
41 m
Dĺžka:
68,5 m
Nadmorská výška:
769 m n. m.
Objem: 
4048,6 m³

velké mechové jezírko odraz
Keby ste chceli vidieť ako vyzerá slnko, tak tá malá bodka je ono

Bola to naozaj pekná prechádzka a Velké mechové jezírko za ten pohľad stálo. Síce na drevenej plošine bolo celkom dosť turistov, ale nemal som žiadnu sociálnu fóbiu.

velké mechové jezírko jeseníky rejvíz
Ďalší zo sto možných pohľadov na Velké mechové jezírko

Tip na záver: Keby vás boleli nohy, len pár kilometrov, konkrétne trinásť, je od Rejvízu kúpeľné mestečko Jeseník. Veľmi príjemné a sú tam ľadové kúpele pre nohy a zadarmo. Pre mňa to bola veľká paráda. A dokonca mi pomohli. A viete čo, choďte sa tam pozrieť, aj keď vás noha nebolí. Všetky kúpeľné mestečká majú svoje čaro.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *