Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Tip na víkend: Motýlí dom vo Viedni - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Tip na víkend: Motýlí dom vo Viedni

motyli dom vieden

Hoci poriadna zima býva u nás iba pár dní v roku, nie každý je nízkymi teplotami nadšený. Ak patríte medzi letné typy milujúce horúce slnko a zimu každoročne iba pretrpíte, vybehnite sa zohriať do horúceho Schmetterlinghaus (Motýli dom) vo Viedni.

Čo vám ponúka Motýlí dom vo Viedni?

Teplota i vlhkosť v skleníku je pomerne vysoká. Kabáty preto nechajte radšej na vešiakoch a užívajte si prechádzku ozajstným pralesom. V skleníku stretnete rôzne druhy a veľkosti motýľov, ktoré sa neboja priameho kontaktu s ľuďmi, takže ak sa hmyzu bojíte, Motýlí dom vo Viedni nie je úplne tipom na výlet pre vás.

Ak už budete mať otravného hmyzu plné zuby, pred odchodom sa zastavte na kávu v Palmenhaus. Príjemné miesto so skvelým espressom. Motýlí dom sa nachádza v centre Viedne, pred odchodom domov sa ešte prejdite po starom meste a povykrúcajte si krky na tých nádherných budovách.

Ako sa tam dostanete?

Z Petržalky ste vo Viedni vlakom za 50 minút. Za spiatočný lístok spolu s lístkom na metro zaplatíte necelých 19 eur. Z viedenskej hlavnej stanice vás metro číslo 1 dovezie do centra na Karlsplatz. Odtiaľ je to už len pár krokov cez križovatku a ocitnete sa v parku Burggarten s tropickou záhradou plnou nádherných obrovských motýľov.

Koľko vás to bude stáť?

Vstupné pre dospelého stojí do Motýlieho domu 6,50 eura a celá prechádzku po vnútri zvládnete aj za pol hodinu. Ale keďže vonku mrzlo a vnútri je naozaj príjmemne teplo, motali sme sa tam viac ako hodinu. Motýlí dom je aj skvelý tip na výlet pre rodiny s väčšími deťmi. Vezmite so sebou však také, ktoré nebudú vykrikovať, pobehovať a chytať motýle za krídla. A keď budete mať šťastie, stretnete tam aj motýľa Emanuela.

Bližšie informácie nájdete na www.schmetterlinghaus.at

Foto: IF

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *