Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s hotelmi: Ubytovanie v Luhačoviciach - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s hotelmi: Ubytovanie v Luhačoviciach

augstiansky dum v luhačoviciach

“Darovanému koňovi na zuby nepozeraj.”

Klišé, ktorým sa odmietame radiť. A preto sme si posvietili aj na hotel Augustiniánský dům, v ktorom Zuzana vyhrala jednu noc v súťaži Piešťanského denníka. A keďže s ňou chodím, vyhral som to aj ja a dokonca ma so sebou zobrala.

Augustiniánský dům luhačovice
Hotel (zozadu) má pekný dvor, ktorý od cesty delí potok

Kúpeľné mestá majú svoju jedinečnú atmosféru a také sú aj Luhačovice. A ak si predstavíte kúpeľný hotel, mal by vyzerať presne ako Augustiniánský dům. Pekná vilka s pôvodným zábradlím a schodiskom z roku 1904 (chvíľku sme čakali na recepcii, tak som si čítal tabuľky a teraz frajerím) a zároveň rýchlymi výťahmi – 3 nadzemné podlažia, 2 podzemné s wellnessom a reštauráciou.

Ako vyzerala izba

Zuzana vyhrala izbu Superior a bola dosť veľká, hádam väčšia ako štandard. Patrilo by sa. Bývali sme úplne hore, pod strechou, klimatizácia fungovala výhľad z okna tiež. Veď aha.

Augustiniánský dům výhľad z okna
Môže byť. Zadarmo, no nie?

Ani chvíľu som nepochyboval, že sme naozaj vo štvorhviezde. Na izbe nás čakala smart TV s nejakými 20 kanálmi, tablet, minibar, dve kreslá a naozaj pohodlná posteľ. Matrac podľa môjho vkusu. A ešte takýto list.

Augustiniánský dům privítanie
Takéto privítanie nás čakalo na izbe. Toho Turka si s nimi ešte vybavím. Ja som Turek! Ale chválim, personalizácia je budúcnosť reklamy

Na celú izbu bolo iba toto jedno okno, čo z nej robilo celkom tmavý priestor. Som zvyknutý na svetlejšie, ale to som rozmaznaný tými všetkými Airbnb apartmánmi.

Augustiniánský dům Luhačovice
Dosť veľká na to, aby sme do seba so Zuzanou nevrážali, keď sme sa obchádzali

Izbe dominovali hlavne neutrálne farby – béžová, sivá a šedá.

Augustiniánský dům luhačovice
Kráľ bez koruny a s tricepsom väčším ako ja už tróni

Wellness hotel 

Keďže som mal opuchnutú nohu a teplo by mi na ňu neurobilo dobre, plavky som si nechal doma. A dobre som urobil, lebo keď som ich ukázal Zuzane na fotke, povedala mi, že by sa so mnou radšej rozišla, ako keby mala ísť so mnou do wellnessu s takými plavkami.

Augustiniánský dům luhačovice
Keby sme mali teplejšie a krajšie počasie, toto by bolo úplne ideálne na relax

Takže do wellnessu išla Zuzana, povedala, že bude pol hodiny, ale vrátila sa po hodine a pol. Takže sa jej tam naozaj muselo páčiť, keďže so mnou trávi rada čas. Skutočne. Bola tam sauna, vírivka, odpočinková miestnosť, bazén a aj občerstvovací bar. Celé toto wellness oddelenie bolo prepojené s vonkajšou terasou, ktorú vidíte na fotke, ale počasie sa rozhodlo, že spojovacie dvere ostanú zamknuté.

Ako hodnotím hotel

Bol to trochu nezvyk bývať niekde, kde na vás čakajú raňajky hneď po tom, ako sa zobudíte a nemusíte ísť do najbližšieho obchodu. Bol to trochu nezvyk bývať v “dome” s recepciou. Bol to trochu nezvyk mať pár poschodí pod sebou wellness. Každopádne tento darovaný kôň mal naozaj žiarivý úsmev. A asi nie je vec, ktorý by som hotel vytkol. Okrem toho, že nemajú stroj ovplyvňujúci počasie.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

4 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *