Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Stockholme - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Stockholme

skúsenosti airbnb štokholm

Štokholm nie je lacný. Štokholm je drahý a dosť, apreto sme hľadali ubytovanie pomerne dlho. Chceli sme pekný byt, na dobrom mieste, no nechceli sme zaň na noc platiť viac ako 90 €. Asi sme deti šťasteny, teda ja, lebo som našiel toto ubytovanie u Davida za 53 €. Vtedy toľko stálo (dnes 84 €), lebo to bol nový byt v ponuke, fotky vyzerali super, miesto tiež, a tak sme si ho zajednali. Ako sa to celé skončilo?

airbnb skúsenosti
Kuchyňa u Davida je krásne svetlá a príjemná

Ubytovanie v Štokholme

Už z mailovej komunikácie “vyzeral” David ako super človek, veľmi milý a spontánny. Osobne sme sa s ním nestretli (škoda), pretože bol na ceste do Turína, nechal nám odomknutý byt, kľúče v predsieni a povedal nám kód od vstupnej brány. Áno, takto to v Švédsku funguje. Síce Davidovi fotky na Airbnb nerobil žiadny profesionálny fotograf, byt vyžaroval veľkú charizmu, škandinávsky štýl z neho bolo cítiť na hony a vyzeral veľmi útulne. A nielen vyzeral, aj taký skutočne bol.

skúsenosti s ubytovaním štokholm airbnb
David so Sandrou v byte bývajú a naozaj to cítiť

 

Ako vyzeral apartmán v skutočnosti

David so svojou priateľkou/manželkou Sandrou v byte aj naozaj bývajú. A je to skutočne cítiť – všade udržiavané kvety, čistota, veľa svetla a Švédsko cítite aj zo zariadenia bytu. Ako som neskôr vystalkoval, tak David je urban dizajnér, čo naozaj vidno. Veď aha, takto vyzerá kuchyňa.

ubytovanie airbnb štokholm
Čisté, vkusné, príjemné. Ja tu chcem ostať bývať navždy. A Zuzana variť

Z kuchyne sa dalo ísť na balkón a mala aj veľké okno. Taký bonus – prvý večer sme pod balkónom videli pásť sa 5 srniek. Ale ako zo zlého amerického filmu, keď som sa k nim chcel trochu priblížiť, stúpil som na konárik, ten praskol a srnky utiekli. A že to nebol sen, to mi dosvedčila nedeľa – pod oknom prebehla ďalšia srnka.

skúsenosti airbnb štokholm
Z tohto okna som videl bežať srnku

A ako vyzerala obývačka? Jednoduchá, štýlová, trochu do vintage štýlu a opäť veľa kvetov a aj kníh.

ubytovanie s airbnb skúsenosti
Štýlové kúsky, ktoré by som chcel mať doma, by som asi nenarátal na všetkých svojich prstoch
Airbnb stockholm skusenosti david
Charizmu obývačke dodávala aj roztomilá knižnica

Spálňa mala okno k ulici a bola na prízemí, no ani raz sme nepočuli hukot auta. Davidov byt je v tichej štvrti.

Svetlá je aj spálňa, ak sa vám nedá spať, zatiahnite roletu
Svetlá je aj spálňa, ak sa vám nedá spať, zatiahnite roletu
ubytovanie štokholm airbnb skúsenosti
Kúpeľňa s vaňou, štýlovou podlahou, ktorú nie je vidno, a samozrejme nesmie chýbať ani kvet

Aká bola poloha bytu

Ubytovanie sme našli v pokojnej štvrti, kde jazdilo minimum áut. Viac ako áut som naozaj videl asi aj tých srniek. Len kúsok je to do prírodnej rezervácie a asi aj menej ako 5 minút je to na stanicu metra a do obchodu. V tejto časti Štokholmu nájdete aj reštaurácie a do centra sa metrom dostanete za 8 minút.

Tehlový dom v pokojnej štvrti
Tehlový dom v pokojnej štvrti

Davidov byt je na prízemí, má aj balkón, no my sme ho kvôli počasiu veľmi nevyužili. No aj tak si viem predstaviť dobré víno či pivo a dlhé rozhovory do tmy.

ubytovanie štokholm airbnb
Balkón so štýlovými žiarovkami a drevenou podlahou

Ako hodnotím ubytovanie

Super. Ešte nikde som sa doteraz necítil tak dobre. A či by som bol ochotný zaplatiť teraz tých 84 € za jednu noc u Davida? Bez mihnutia oka, pretože Airbnb nám teraz prihodilo byt, v ktorom by sme si dokázali predstaviť žiť navždy. Super miesto, pekná štvrť, pokoj, ticho, všade je to blízko a my sme to vychytali aj za parádnu cenu. Preto ak sa vám zdajú predražené byty na Airbnb v meste, do ktorého sa chystáte, skúste nájsť novú ponuku, ktorá býva cenovo príťažlivá.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

6 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *