Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Malage - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Malage

skúsenosti s ubytovaním v malage

Hľadanie ubytovania v Malage sme si nenechali na poslednú chvíľu. Rozdelili sme si ho na etapy – prvýkrát sme pátrali v septembri, keď sme si kúpili letenky – nič. Druhýkrát sme sa po mesiaci pozreli, či nepribudlo niečo zaujímavé – nič. Až nakoniec v decembri sme ako z núdze cnosť objavili Airbnb ubytovanie u Very. Spať v januári na pláži nás nelákalo, tak sme si bookli tento byt. Ako to dopadlo?

skúsenosti s ubytovaním v malage
Vysoké stropy, veľké okná, svetlé farby, mramorová dlažba. To je Španielsko

Ubytovanie v Malage

Keď sme si pozerali ubytovanie v Lisabone či Porte, slintali sme ako bernardíny. Za pár eur dostaneš krásny Airbnb byt na super mieste. S podobným scenárom sme počítali aj v Malage, hlavne mimo sezónu. Lenže sme našli týchto 5 typov apartmánov:

1. Super poloha, fajn cena, hnusný byt
2. Príjemná cena, pekný byt, ale ak sa niekam chceš dostať, zoderieš si střevíce
3. Magický bytík, super poloha a renta, ktorú by pokryl predaj našich párových orgánov
4. Cela predbežného zadržania vo Veľkých Levároch je oproti tomu luxus
5. Ubytovanie u Very

airbnb ubytovanie v malage
Vysoké stropy, čisto, veľa svetla a super poloha

Fakt. Toto bol byt, v ktorom žili španielski klasicistickí spisovatelia. A teda niekto ho zdedil, dal tam telku, dizajnové krámy (pekné) a nechal sa históriu a súčasnosť pobiť sa. Namiesto krvavého zápasu v ringu išli tieto štýly na sangriu a všetko hrá tak, ako má.

malaga ubytovanie airbnb skúsenosti
Obrovská spálňa s nechutne tvrdými vankúšmi

Byt bol super čistý, ale trochu vlhký. Teda ja som ten pocit nemal, no uteráky vlhké aj po celej noci schnutia mali iný názor. V byte nebola klimatizácia, iba ventilátor. Nám to neprekážalo, pretože sme skôr používali malý elektrický radiátor, ale v lete to môže byť problém. Tento nedostatok vyvažoval zase skvelý sprchový kút a parádna kúpeľňa.

malaga airbnb skúsenosti
Keby býval Gabriel García Márquez v Malage, jeho kúpeľňa by vyzerala takto

Tento Airbnb apartmán bol v dokonalej rovnováhe – keď sa objavil nejaký nedostatok, hneď sme našli pozitívum, ktoré mínus vyrovnalo. Čo mi prekážalo asi najviac, bol hluk v byte. V noci som mal pocit, že spím v miestnosti s otvorenými oknami. Jasné, Španieli, fiesta, hluk, vír života, bla, bla, ale nespalo sa mi dobre. A to treba logicky vyrovnať nejakým pozitívom.

Aká bola poloha bytu

Jedným z najväčších plusov nášho ubytovania v Malage bola poloha bytu. Apartmán bol v historickom centre, takže ste všade mali blízko. Áno, aj na pláž – v mori ste si mohli omočiť päty do 10 minút. Kvôli tomuto si ochotný prežiť aj ten hluk v spálni – dáš si pohár Sangrie alebo vývar zo surových makovíc a vyspíš sa dobre.

poloha bytu v malage airbnb

Ako hodnotím ubytovanie

Aj moja skúsenosť s týmto Airbnb ubytovaním je vyvážená – veľa vecí sa mi páčilo, veľa vecí mohlo/malo byť lepších. Vera bola fajn hostiteľka, vedela super po anglicky, mapku mala, nezbila nás a byt bol čistý. Keď tak nad tým s odstupom času rozmýšľam, šiel by som ešte do 4. etapy hľadania ubytovania v Malage. A naivne by som dúfal, že nájdem niečo lepšie. Ale čo môže byť lepšie ako apartmán, kde v kúpeľni na stene nájdete zrod Rytmausa z Lokal TV?

airbnb byt malaga
Rytmaus v Malage

Asi len Sangria na pláži. A tá bola – takže u mně doprý. Navyše mám podozrenie, že som pri vyťahovaní radiátora zo zásuvky pripravil celú našu štvrť o elektriku. Pozerať sa na španielskych policajtov, ako regulujú dopravu píšťalkou s vedomím, že za to môžeš ty je…úsmevné. Či je pre vás toto ubytko vhodné, zvážte sami – radšej máte pokojné noci alebo super polohu.

 

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *