Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Maastrichte - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Maastrichte

maastricht airbnb skúsenosti

Holandsko je drahé a ubytovanie tiež. Keď sme prehľadávali Airbnb ponuky, byty v Maastrichte neboli nič extra alebo boli príliš drahé. Potom sa v ponuke objavila novinka – apartmán od Florentyny. Žiadne recenzie, nepodarené fotky z mobilu, ale bolo cítiť, že ten byt je pekný, čistý, svetlý a za super cenu. Tak sme to toho išli, v Stockholme sme mali s novinkou na Airbnb super skúsenosti (ahoj, David).

skúsenosti airbnb maastricht
Svetlá kuchyňa, v ktorej sme síce nevarili, ale niečo jednoduché by sme tu zvládli

Ubytovanie v Maastrichte

Keďže Florentyna musela ostať v práci dlhšie, na mieste nás čakal jej kamarát, ktorý nám všetko ukázal. Komunikácia s ňou bola absolútne bezproblémová a s ubytovaním sme nemali žiaden problém. Aj preto sa nemusíte báť hľadať byty na Airbnb, ktoré len nedávno niekto zaradil do ponuky a nemajú žiadne hodnotenie. Ich majitelia chcú získať prvé reviews vďaka nižšej cene, takže to je super. Navyše na nás čakalo aj milé privítanie – dve minerálky a malá fľaša vína. Detail, ktorý robí 5 hviezdičiek v hodnotení.

skúsenosti airbnb maastricht
Chardonnay a Pellegrini. A pred nimi blok s tipmi na raňajky, obed a večeru a vreckový sprievodca Maastrichtom. Super

Ako vyzeral apartmán v skutočnosti

Postupom času Florentyne prbúdali 5-hviezdičkové hodnotenia a aj fotky, ktoré robil profesionálny fotograf. Vedeli sme, že sa máme na čo tešiť. A naozaj, príjemný škandinávsky (možno aj holandský) štýl bývania, veľa svetla a neutrálne farby boli super.

skúsenosti airbnb ubytovanie maastricht
Spálňa plná svetla aj s TV a set-top boxom, vďaka ktorému som videl prvý zápas EURO 2016
ubytovanie airbnb maastricht
Obraz a skrinka v kuchyni, vedľa je jedálenský stôl

Zaujíma vás, aký bol výhľad z okna v kuchyni? Parádny. Aha.

vyhlad z okna v kuchyni v maastrichte

A aký bol zo spálne?

airbnb vyhlad z okna
Veľa zelene, tiché susedstvo, a keď ste sa trochu nahli, videli ste aj kostol

Internet išiel dobre, nie ako v našom Airbnb byte v Bari, kúpeľna bola veľká, konečne sme nenarazili na sprchu so závesom, ale poriadny sprchový kút dosť veľký aj pre troch. A dokonca v kúpeľni nechýbala ani vaňa. A prekážalo mi niečo na tomto byte? Jedna vec bola pre mňa netypická – bývali sme v dvojposchodovom dome. My sme boli na 1. poschodí a nad nami bývali ešte dvaja Holanďania. Lenže naša spálňa a kuchyňa boli oddelené spoločnou chodbou. Nebolo to nič strašné, iba raz som videl chrbát toho Holanďana, keď schádzal dole schodmi. Každopádne sme nemohli chodiť holatí.

airbnb byt zvonku
To žlté je náš dom zvonku. Florentyne patrí zrejme celé budova

Aká bola poloha bytu

Lepšia byť nemohla. Naozaj. Maastricht rozdeľuje na dve časti rieka Maas a my sme bývali na tej pokojnejšej, kde sa pohybujú prevažne miestni. Všade sme to mali kúsok, bývali sme v úplnom centre a na našej ulici boli samé zaujímavé bistrá, reštaurácie a podniky. Asi 4 minúty odtiaľ bola naša raňajkáreň Coffeelovers a my sme boli najspokojnejší ľudia, pretože všade sme sa dostali peši a za pár minút. Poloha je obrovská výhoda tohto Airbnb bytu.

airbnb skúsenosti maastricht
Detaily, ktoré ma bavia

Ako hodnotím ubytovanie

Tento Airbnb apartmán mal všetko, čo potrebujem ku šťastiu – geniálnu polohu, príjemného majiteľa (hoci sme sa s Florentynou nestretli), na maastrichtské pomery fajn cenu, bol štýlovo zariadený, internet frčal, presklený sprchový kút a pekné výhľady z okien. Okrem spojenej chodby, čo nie je nejaká strašná krivda, nemám čo vyčítať. Ešte jeden tip na záver – keď spláchnete záchod, nebojte sa, nechce sa nikto ku vám prevŕtať, ten trojsekundový zvuk, ktorý znie ako vŕtačka, je splachovač.

airbnb skúsenosti maastricht

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *