Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Budapešti - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Budapešti

apartmant budapest airbnb skusenosti

Ďalší výlet v Európe, ďalšie maďarské mesto a ďalšie hľadanie ubytovania cez Airbnb. A aké sú naše skúsenosti tentokrát? V Budapešti sme sa rozhodli vybrať si byt v Židovskej štvrti. Keď si dáte do Googla „Židovská štvrť Budapešť“ nájdete o tejto časti samé chvály – skvelé jedlo, krásne ulice, super ruin pubs a čarovná atmosféra. Ak si chcete niekde nájsť super ubytovanie, tak práve tu? Aké sú naše skúsenosti s ubytovaním u Szilvi?

airbnb ubytovanie budapest
Gyulai Pal utca a dom, v ktorom sme boli ubytovaní

Ubytovanie v Budapešti

Opäť, Budapešť na Airbnb je zlatá baňa plná krásnych bytov za super ceny blízko centra. Keďže som si dal načas a ubytovanie na veľkonočné sviatky som hľadal mesiac dopredu, ponuka na Airbnb bola poriadne nabitá. Našli sme tento apartmán za 35 € na noc + 10 € poplatky za upratovanie.

Budapest bytovka pavlace
Nemilovať takéto pavlačové bytovky je tak trochu problém

Ako vyzeral apartmán v skutočnosti

Prvý šok, obrovský a zároveň veľmi pozitívny, nás čakal, keď sme naťukali kód a odomkli vstupnú bránu. Priestranná svetlá pavlačová bytovka, v akej som vždy túžil bývať. Na dve noci sa mi to splní. Byt mal úzku vstupnú a celkom dlhú chodbu s veľmi peknou dlažbou, v ktorej bola aj kuchyňa, rustikálny stolík a štyri drevené stoličky, takže aj večera vo štvorici bola možná. Táto časť bytu bola tmavšia, lebo okná nad dverami boli zatienené.

apartmant budapest airbnb skusenosti
Vstupná hala v apartmáne

Veľmi zaujímavo bola riešená obývačka-spálňa-kúpeľňa v jednom – lôžko bolo umiestnené na plošine s rebríkom a pod ňou bola kúpeľňa s vaňou a štýlovým umývadlom oddelená čiernym závesom.

airbnb ubytovanie budapest
Kúpelňa, spálňa a aj obývačka v jednom. Môže byť.

Toto riešenie sa mi páčilo a páčilo sa mi aj obrovské množstvo svetla. Miestnosť bola ladená v industry štýle a ja som sa tu cítil naozaj veľmi dobre. Jediným mínusom bola slabšia čistota. Svoje zohrala aj biela podlaha, na ktorej bolo vidieť každý jeden vlas, ale to nie je ospravedlnenie pre to, aby nabudúce apartmán upratali dôkladnejšie.

ubytovanie v budapesti airbnb
Štýlový stolík vyrobený z vozíka a rovnakej dlažby, aká bola vo vstupnej hale

Aká bola poloha bytu

Keď sme prešli asi 7 minút od zástavky metra pred budovu, kde mal byť náš byt, potešilo nás, že je to v tichej uličke (Gyulai Pál utca), kde prejde jedno auto za hodinu počas dopravnej špičky, ale zároveň je to asi minútu slimačím tempom k hlavnej ceste. Z apartmánu je to asi 10 minút k Szabadság hídu/Mostu slobody. Takže za tri dni v Budapešti sme dvaja minuli 4 lístky na MHD a aj to, keď sme sa chceli dostať z a na autobusovú stanicu. Všade sme sa dostali pešo a všade to bolo blízko. Navyše Židovská štvrť je krásna a plná zaujímavých reštaurácií. Prečítajte si o tom, kde sa môžete najesť v Budapešti TU.

apartmán budapešť airbnb
Industry štýl je super

Ako hodnotím ubytovanie

Byt krásny, poloha super, cena veľmi príjemná, keď si zoberiem, že každý z nás zaplatil za noc 20 €, čo pokojne môže konkurovať aj lacnejším hostelom. V byte sme sa (Zuzana kýva hlavou) cítili príjemne, ona niekoľkokrát aj povedala, že takýto byt by jej úplne stačil aj na bežné bývanie. Poriadok mohol byť rozhodne väčší, podľa recenzií nie sme jediní, kto s tým mal problém, ale som ochotný nad tými chlpmi na podlahe a prachom v rohoch izby trošku privrieť oči – lebo tie pavlače. Tie pavlače sú wau.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *