Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Bologni - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Bologni

Airbnb je super hlavne vtedy, keď idete viacerí ako jeden alebo dvaja. Vtedy sa všetky hotely a hostely môžu ísť schovať. Za noc v naozaj peknom byte v centre drahšieho mesta zaplatíte na hlavu tak 20 €, máte svoje súkromie, kuchyňu a veľký priestor. Mne to maximálne vyhovuje, lebo “už mi lásko není 20 let”, aby som sa kvôli pár ušetreným eurám tlačil v hosteli s tromi neznámymi ľuďmi. Keď sme hľadali ubytovanie v Bologni, najprv som si cez Trivago prebehol hotely, ale nič súce, blízko centra za normálnu cenu som nenašiel. A tak voľba padla na Airbnb.

Ubytovanie u Michaely

Keď hľadám ubytovanie cez Airbnb, cítim sa ako zlatokop. Nie taký ten, ktorého všetci poznajú vďaka Rytmusovi, ale taký, ktorý medzi kopou piesku hľadá zlaté nugety. Nastaviť budget, pozrieť si fotky, skontrolovať pozíciu na mape, prečítať si recenzie a buď berieme, alebo nie. Priznám sa, že tento apartmán bol pre nás až druhou voľbou. Prvý byt padol kvôli tomu, že majiteľ v ňom počas nášho pobytu v Bologni musel byť. Pozrite si ako Michaelin byt vyzerá na fotkách TU.

A ako vyzeral byt v skutočnosti?

Tak isto ako na jej fotkách, s tým rozdielom, že bol menej svetlý. Ja som odfotil iba kuchyňu a tá vyzerala takto:

airbnb skusenosti kuchyna bologna
Kuchyňa z Ikey nie je nikdy zlá

Nič nám v nej nechýbalo, raňajky sme si tam urobili, večeru pripravili a čistá bola. Kuchyňou z Ikey sa toho veľa pokaziť nedá. Byt mal okrem kuchyne s oknom smerujúcim k ceste aj malú predsieň a ešte menšiu kúpeľňu. Ale v sprche som sa mohol zohnúť a to je oproti môjmu domácemu sprchovaciemu kútu pokrok. Kúpeľňa bola čistá, bol to však malý priestor, a tak sme museli často otvárať okno, aby sme tam nesplesniveli.

V obývačke bol gauč, tatami, niekoľko talianskych knižiek a telka so 120 talianskymi kanálmi. Z toho asi na 60 bol teleshoping, teda aspoň v nedeľu ráno sa mi snažili predať zoštihľujúce tričko, čarovné mixéry a jegginsy na pekný zadok. A ozaj, klamal som, na fotke na Airbnb je hi-fi veža, v skutočnosti tam nebola. Okno obývačky smerovalo k rovnakej ceste ako to z kuchyne. Keby vám autá a motorky príliš hučali, môžete si stiahnuť vonkajšie rolety.

A potom tu ešte bola priestorná spálňa s manželskou posteľou, skriňami a balkónovými dverami a dokonca aj s balkónom, ktoré smerovali do pokojného dvora. Vyspali sme sa dobre, no na môj vkus bol matrac príliš mäkký a mali sme jednu veľkú spoločnú prikrývku. A to ja nemám veľmi rád. Čo sa však čistoty týka, tak super. Uterákov sme tiež dostali dosť, na každú končatinu jeden.

Aká bola poloha bytu

Asi 3 minúty od bytu bola fajn raňajkáreň Panamore, kde sme si dali talianske raňajky dvakrát. Čo sa týka centra mesta, bolo to horšie. Okraj centra Bologne sme dali tak za 17 minút a v úplnom centre (Dve veže, Neptúnovo námestie a podobne) sme boli za 25 minút. Kto je lenivejší ako my a nechce sa mu chodiť pešo, zástavka autobusu je od bytu tak 2 minúty. Oproti bytu je reštaurácia Lambrusco (neboli sme v nej) a asi 12 minút odtiaľ je pizzeria Il sellaio, kde bola okej pizza a super víno. Obchody sme v našej štvrti veľmi neriešili, nakupovali sme hlavne v centre.

Ako hodnotím ubytovanie

Byt bol super, čistý, presne taký, ako na fotkách a nič mi v ňom nechýbalo. Michaela bola príjemná, spíkovala ako drak, pripravila pre nás mapu, brožúrky o Bologni, poradila nám, kam sa máme ísť najesť a postarala sa o nás rozhodne lepšie ako v hoteli. Čo mi prekážalo bola trochu vzdialenosť, ale to je moja blbosť, lebo som odflákol Google Maps, keď sme narýchlo hľadali alternatívu za prvý apartmán. A odporučil by som toto ubytovanie aj vám? Ak vám neprekáža tichšia štvrť vzdialená od centra cca 20 minút pešo, potom neváhajte. Oplatí sa to viac ako hotel.

Páči sa vám náš cestovateľský blog? Máme aj Facebook, kde sa s vami podelíme o super tipy na výlet.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *