Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Bari - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Bari

skúsenosti s airbnb bari apartment

Ak ste už čítali môj článok o cestovaní vo dvojici, videli ste, že keď sme hľadali ubytovanie v Bari, so Zuzanou sme sa veľmi rýchlo zhodli na tom, ktorý apartmán si cez Airbnb prenajmeme. Vlastne to bolo viac ako zhoda – v tej istej sekunde sme si naraz poslali tento Vittoriov byt. A bolo rozhodnuté. Dobré recenzie, príjemná cena a aj lokalita na mape vyzerala fajn. Ako to vyzeralo ale v skutočnosti?

ubytovanie v bari apartment
Vittorio nám vo svojom designovom obchode prezradil, že väčšinu vecí v byte si robil sám

Ubytovanie v Bari

Stretnutie s Vittoriom sme si dohodli v jeho obchodíku s peknými designovými vecičkami. Tu len potvrdil dojem, ktorý v nás vyvolal tento byt – má naozaj dobrý vkus. A okrem toho je aj šikovný, väčšinu vecí na byte si vyrobil sám. Dal nám dva vytlačené papiere – jeden s tipmi a druhý s pravidlami – a kľúče. Obchod sa nachádza po ceste na byt, takže žiadna zachádzka sa nekonala. A to je dobre, aspoň mi ostali sily na zdolanie strmých schodov. Strmých schodov a úzkych dverí, cez ktoré som sa ledva prepchal do bytu.

ubytovanie airbnb bari
Kuchyňa vo Vittoriovom byte bola pekná, hlavne kuchynská doska z masívu

Byt vyzeral ešte krajšie ako na fotkách z Airbnb, bol svetlý, priestranný a naozaj pekne zariadený. Okrem toho mal aj veľký balkón, ktorý smeroval na ulicu s bočnou cestou. Síce cesta bola bočná, no talianske Vespy a Fiatky hučali dosť. Našťastie ste si mohli zatvoriť okenice, a tak aspoň nachvíľu stlmiť hlučný juh Talianska.

ubytovanie bari skúsenosti airbnb
Balkón bol veľký, plný kvetov, ale stoličky na ňom chýbali. Ale nám to neprekážalo, aj tak pršalo

Veľmi sa mi páčila spálňa – polička s knihami, štýlový stolík pod TV, posteľ s dobrým matracom a pracovný stôl, ktorý mi slúžil ako nemý a hlavne verný sluha. Lebo pracovať na výlete? Pfff.

skúsenosti s ubytovaním v bari cez airbnb
Fotky vznikli ešte predtým, ako som sa vybalil. Ináč by stolička zapadla pod lavínou môjho oblečenia

Aká bola poloha apartmánu

Apartmán bol na dobrom mieste, zo železničnej stanice, na ktorú vás dovezie vlak z letiska, je to približne 10 minút. A do centra mesta? Tiež 10 minút. Historické centrum Bari je maličké, takže sme všade chodili peši a nemal som pocit, že by to bolo ďaleko. Na mestskú pláž, ktorá bola naším najvzdialenejším cieľom, to nebolo viac ako 25 minút.

Na doplnkoch si Vittorio dal skutočne záležať
Na doplnkoch si Vittorio dal skutočne záležať

Ako hodnotím ubytovanie

Ubytovanie aj miesto bolo super. Mám však dve výhrady. Tou prvou je biela krabička veľká ako diaľkový ovládač s nápisom Fast Web, ktorá sa tvárila ako Wi-Fi. Neviem, či internet bol skutočne taký pomalý, že nezvládol plynule načítať ani fotky na FB, či maily, alebo boli na nej sú pripojení všetci susedia (čo je dosť možné podľa bezpečnosti hesla). Každopádne by to chcelo niečo rýchlejšie.

Ďalšou je záves v sprche, tie naozaj nemám rád. Prežil som to, nalepil sa mi na telo iba raz, ale aj tak by som bol radšej, keby tam bol normálny sprchový kút. Inak som si pobyt vo Vittoriovom apartmáne užil a pokojne ho môžem odporučiť. A nie, Vittorio ma neuplatil žiadnou fasa vecičkou so svojho obchodu. Dúfam však, že si to prečíta, preloží cez Google Translator a niečo mi dodatočne pošle.

ubytovanie v bari a skúsenosti s airbnb
Tento stolík by som najradšej ukradol

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *