Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: (Ďalšie) ubytovanie v Prahe - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: (Ďalšie) ubytovanie v Prahe

skúsenosti s airbnb

Praha je láska. 

Keby sme v komixe, ponuka Airbnb bytov by nám vyčarovala lietajúce srdiečka okolo hlavy. Ani tentokrát nebolo jednoduché vybrať si ubytovanie, preto som túto dilemu vyriešil ako muž a povedal Zuzane: “Vyber si dátum, byt aj vlak a ja sa prispôsobím.”

Zuzana sa postarala. 

Ja som sa prispôsobil.

Lebo chlapa robí slovo. Všakže.

A takéto pekné ubytovanie u Anthonyho v Prahe vybrala.

skúsenosti s airbnb

Ubytovanie v Prahe

Anthony nám písal, že je “extra busy”, lebo organizuje pražský Metronome festival. A podľa pravidelnosti a rýchlosti odpisovania asi extra busy naozaj bol.

Kľúče od bytu nám nechal v neďalekej reštaurácii bez ďalších informácií, našťastie sme poznali presnú adresu – Havanská 22, Bubeneč, Praha.

Zuzana zapojila svoje dedukčné schopnosti, zapamätala si, že byt je na prízemí a nemá mreže na okne. Vďaka týmto indíciám zámok naprvýkrát správne zacvakal a dvere sa otvorili. Čakal na nás skutočne dizajnový byt, čistý, priestranný a s dokonalou kúpeľňou.

skúsenosti s airbnb
Parkety v kúpeľni a zrkadlo pre optické zväčšenie priestoru na vani? Dokonalosť a to na nás ešte jedna čakala vyššie

Jedinou nevýhodou bolo prízemie, také to pražské, keď ľudia kráčajúci po ulici majú prsia na úrovni parapety. Našťastie tam bola fólia, záclony a vonkajšie rolety, takže ste sa vedeli dobre odizolovať.

Veľkou parádou bola terasa a dvor – mali ste súkromie, prírodu a miesto na chill. Teraz hralo prízemie v náš prospech.

skúsenosti s airbnb
Výhľad z terasy bol rozkošný

A ešte k tej kúpeľni, najväčším bonusom bol kus presklenej steny – umývali ste si zuby, videli ste do kuchyne a zároveň do vnútrobloku. Môže byť niečo krajšie? V americkom horore asi nie úplne ideálne, no v pražskom Bubenči dokonalosť.

skúsenosti s airbnb
Výhľad z kúpeľne. Roletou ste si mohli urobiť súkromie

Aká bola poloha bytu

Tento výlet do Prahy sme chceli vyskúšať super bistrá, dobré reštaurácie a skvelé večerné posedenie pri víne. Chceli sme niečo v okolí Letnej, skončili sme v susednom Bubenči.

Ale dostali sme presne také hlavné mesto Česka, ako ho máme radi – pokojné, bez cvakajúcich Ázijcov a s typickou charizmou. Všade sme chodili peši, iba z Holešovíc sme po celom dni šliapania išli metrom.

skúsenosti s airbnb

Keď ma Zuzana ráno vytiahla do parku Stromovka, čakal som aspoň niekoľkominútové kráčanie. Namiesto toho sme prešli 50 metrov a boli sme tam. Fakt.

Tento park je úplne super – je veľký, zelený a nájdete tam most, pod ktorým jazdí parná lokomotíva. Tá je však dostatočne ďaleko, aby vás trúbením ráno zobudila.

skúsenosti s airbnb

Ako hodnotím ubytovanie

Super.

Jediné, čo mi chýbalo, bol sprchovací kút.

Sprchovanie vo vani je pozostatok stredovekého mučenia.

Anthony pozná svoju cieľovku a po príchode na nás čakal na stole Prague Superguide. Niežeby sme nemali vlastného, ale potešilo nás, že sme na rovnakej vlne.

skúsenosti s airbnb

A že sme sa s ním nestretli? Absolútne mi to neprekáža. Je dôležitejšie, aby boli spokojné tisíce ľudí na festivale, ako povedať: “Hello,” dvom Slovákom, ktorí v Prahe už boli niekoľkokrát.

A keby aj nebolo, za toto Airbnb ubytovanie by som sa nedokázal hnevať na nikoho.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *