Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje

Macedónsko, Skopje a opäť s Airbnb. Už pri hľadaní ubytovania nás potešili príjemne nízke ceny, ale v Macedónsku si príjemne nízke ceny užijete všade (za 4 dní sme minuli dokopy cca 130 € a to sme išli 4x taxíkom). Skopje asi nie je úplne snová destinácia a ponuka Airbnb bytov bola tiež slabšia. Našťastie sme narazili na baby Suzana & Natasa, ktoré majú vo svojej ponuke 6 bytov po celom hlavnom meste Macedónska. My sme si vybrali tento za 31 € na noc. A aké skúsenosti sme s ním mali?

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje

Ubytovanie v Skopje

Wau, prenajali sme si 3-izbový byt takmer v centre Skopje za 30 € na noc. Fotky pekné, hodnotenie dobré a naša hostiteľka ústretová – zabezpečila nám dopravu z letiska do nášho nového Airbnb domova o 5 € lacnejšie, ako by sme platili obyčajne (15 € vs. 20 €). Čakali by ste nejaké “ale”? Aj ja, ale žiadne nie je. Suzana nás vyzdvihla dole, prišli sme hore a jej “cleaning lady” ešte dávala byt do parády. Tak sa nás taktne spýtala, či by sme sa nechceli pozrieť do marketu na prízemí. Chceli, čoby nie, chceme mať predsa čistý byt.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje
Veľká obývačka spojená s kuchyňou

Apartmán je na 5. poschodí, má tri izby a veľkú obývačku spojenú s kuchyňou. A hoci je to novostavba, je tu pár blbostí (knižky, vankúšiky, obrazy, sviečky, časopisy), vďaka ktorým tento náš Airbnb domov vyzerá naozaj útulne. Keď sme sa vrátili, naozaj tu všetko bolo špígl nígl. Mňa najviac fascinovali nablýskané drevené podlahy, tie boli fakt parádne.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje
Krásna drevená podlaha bola v celom byte, nielen v obývačke

Mali sme na výber z dvoch spální, vybrali sme si tú väčšiu s balkónom. Nech sme králi. Zuzana si celý čas pochvaľovala, ako sa dobre vyspala (lebo sa mohla túliť ku mne) a ja som bol spokojný s voňavými obliečkami.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje
Naša spálňa a voňavé obliečky, ktoré voňali lepšie, ako o nich píšem

V druhej spálni bola tiež minimalistická posteľ z masívu a klietková skriňa s vešiakmi. My sme pre ňu uplatnenie nenašli, ale keby ma Zuzana hnevala, mohol by som ju tam zatvoriť.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje
Kúsok klietkovej skrine v druhej spálni

Aj keď bol celý byt čistý, ukázalo sa, že Macedónci sú strašne šlendriánski stavbári – ventilátor v kúpeľni hučal ako stará Tatramatka, za záchodom trochu pretekalo potrubie, niekoľko zástrčiek bolo prispôsobených pre samovrahov a kde-tu trčal kábel zo steny. Navyše cez kúpeľňový ventilátor sa k nám dostal dym z cigariet, lebo Macedónci sú nielen šlendriánski stavbári, ale aj silní “kuřáci”. A to sú asi všetky negatíva, ktoré mi takmer vôbec neprekážali.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje
Slušne vybavená kúpeľňa a to biele na podlahe je vodný kameň

Aká bola poloha bytu

V pohode. Ani super, ani zlá. Do centra mesta to bolo približne 17 minút. Nič strašné, ale keď sme sa po celom dni chodenia vracali unavení, zdalo sa mi to pekelne ďaleko. Byt bol zastrčený v tichej ulici (mal aj vonkajšie rolety, keby náhodou) pri hlavnej tepne. Ako som už písal, bol v novostavbe a na prízemí bol slušne zásobený obchod. Oproti bol dokonca malý zelovoc, kde ste si mohli kúpiť cibuľu a papriku na praženicu za 8 centov.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Skopje
Balkón a výhľad z neho. Na leto ideál

Približne 3 minúty odtiaľ bolo stanovisko taxíkov – to je v Skopje pomerne dôležité, ak sa chcete dostať na letisko alebo do Matka kaňonu. A čo raňajky? Asi 5 minút od bytu bola skvelá pekáreň (vraj najlepšia v Skopje, na Foursquare 9,1), kde sme sa tiež za pár eur kráľovsky najedli. Takže poloha nášho Airbnb bytu mala svoje plusy, aj mínusy. A v globále to bola fakt pohoda.

Ako hodnotím ubytovanie

Keby som šiel zase do Skopje, pozriem sa na ponuku Airbnb bytov od Susany a Natase znova. A pokojne by som si opäť zobral tento byt. Mal svoju atmosféru, cítili sme sa v ňom dobre, bol za dobrú cenu (aj keď asi na macedónske pomery celkom drahý) a hoci Susana nebola človek, s ktorým by som šiel na pivo, bola veľmi ústretová a pomohla nám, kde sa dalo. Hlavne vybavenia taxíka z letiska, bez ktorého by ste sa do centra dostali len veľmi obtiažne, bol veľký plus. A keď to beriem ako celkový balík služieb a ubytovania – u mě dobrý.

 

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

4 komentáre

  1. Dobry den,

    hladam ubytovanie v Grecku pri mori, let z Bratislavy, v septembri. Najlepsie apartman pre 4 osoby.
    Max. 70 km od letiska.
    Neviete mi poradit, prosim?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *