Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe

Praha nemôže byť nikdy zlý nápad. Už sme tam boli niekoľkokrát. Oddelene, spolu, aj naraz spolu, ale oddelene. Cez Airbnb sme tam boli iba raz, ale už teraz vieme, že tam nájdete super ubytovanie, aj keď sa ho rozhodnete hľadať iba týždeň (asi aj to necelý) dopredu. Cez víkend. Tentokrát sme ho našli u Lukáša v Holešovicích. Ako to celé dopadlo?

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Takýto východ slnka nás čakal v sobotu ráno

Ubytovanie v Prahe

Aj teraz sme si vybrali hostiteľa s minimálnym množstvom recenzií, lebo všetko nasvedčovalo tomu, že sa nepopálime (o tom, ako vyberať byty cez Airbnb som už písal). Komunikácia s Lukášom bola super, hneď sme sa dohodli kde, čo, ako a pomaly aj to, čo si oblečieme. Keď sme si zavolali namieste, ako sa dostaneme hore, po zastavení výťahu nás čakali pootvorené dvere, veselý rozhovor dvoch ľudí a vonné tyčinky. Ako keby sme vchádzali do nejakej rozprávkovej chalúpky, kde nás chcú zožrať. Ale nezožrali.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Asi takéto čosi sme videli ako prvé. Teda intímnejšie osvietené, lebo sme prišli zatmy

Lukáš na nás čakal so svojou priateľkou Lenkou, dali sme rýchly chitchat, z ktorého som mal pocit, že by sme si rozumeli aj na pive, dostali sme pár tipov a naši hostitelia odišli. Už na prvý pohľad bolo jasné, že v tomto byte aktívne žijú. Takže žiadne pro forma dekorácie len preto, aby potešili hostí, ale poriadny kus osobnosti mal tento Airbnb apartmán.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Ukáž mi tvoju knižnicu, a ja ti poviem, kto si. Lukáš má rád pekné veci, umenie a vkus

Aj pri fotení som bol poriadne opatrný, aby som mu neukradol dušu. Lebo v tomto byte som sa cítil skutočne super. Ak by som povedal, že možno lepšie ako doma, tak by som nepreháňal. Čestné pionierske.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Kuchyňa v nej pracovná doska, akú chceme aj my

Aká bola poloha bytu

Dobrá. Byt bol a verím, že po našom odchode ešte stále je v pražskej štvrti Holešovice. Mne sa tam veľmi páčilo. Ale to sa mi veľmi páči v každej štvrti v Prahe, v ktorej som bol – Vinohrady, Vršovice a teraz aj Holešovice.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Aby som stále iba nechválil – mali sme iba jednu perinu a to so Zuzanou nemáme radi. Ale vyspali sme sa prekvapivo dobre

Síce sme si kúpili 24-hodinový lístok na MHD, ale hlavne kvôli tomu, že sme chceli pobehať miesta, na ktoré sa peší veľmi nedostanú. Inak do centra sa v pohode dá dojsť pešo, k Vltave je to na skok, v okolí máte super miesta na jedlo, pivo či víno a zároveň pokoj od hlučných Angličanov lúčiacich sa so slobodou.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Byt bol vraj diplomovou (?) prácou jedného dizajnéra predtým, ako sa stal slávnym. Keby som bol jeho súčasťou aj ja, neviem, či sa mu podarí

Od železničnej stanice bol iba dve zástavky metra a z metra to bolo na byt cca 6 minút. Pohodička.

Ako hodnotím ubytovanie

Na Airbnb nájdete hostiteľov, ktorí vám povedia, aby ste sa u nich cítili ako doma, ale nedarí sa vám to. A potom sú tu takí, ktorí vám to nepovedia, ale vy sa tam necítite ako doma. Vy sa tam cítite ešte lepšie. A presne toto je Lukášov prípad. Ale asi ho nemám rád, lebo celý čas som musel od Zuzany počúvať: “A my kedy budeme mať takto doma?”

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Zuzana trucuje, že aj u nás doma to nevyzerá ako u Lukáša

Neviem, milá Zuzka, ale dúfam, že čoskoro.

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Prahe
Fakt. Dúfam, že čoskoro

 

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *