Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Bukurešti - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Bukurešti

airbnb bukurešt

Keď som niekedy v marci rozmýšľal, aký darček kúpim Zuzane na narodeniny, rozhodol som sa pre výlet do Bukurešti. Bookol som letenky a vybral a rezervoval ubytovanie cez Airbnb. Polroka dopredu. Lebo do toho bytu som sa zamiloval a nechcel som, aby mi ho nikto vyfúkol. Pretože záujem o ubytovanie, ktoré ponúkala Camelia, bol naozaj veľký. A musím povedať, že úplne zaslúžene.

airbnb bukurešť kuchyňa
Ako prvé, čo sme uvideli po vstupe do bytu bola kuchyňa

Ubytovanie v Bukurešti

Za Chocolate’s Intercontinental Studio som zaplatil okolo 30 €/noc a všetko napovedalo tomu, že lepšie som si vybrať nemohol. Vlad, Cameliin priateľ, nás prišiel čakať pred vchod domu, ku ktorému sme sa dostali vďaka veľmi presným inštrukciám. Takým, že keby som v Bukurešti bol aj sám, tak sa s mojimi nulovými orientačnými schopnosťami nestratím. Byt bol v staršom 9 poschodovom dome, čo viem úplne presne, lebo Vlad nás poslal vŕzgajúcim výťahom pre dvoch úplne hore.

kuchyňa detail airbnb bukurešt
Majitelia bytu majú vkus pre detail

 

Ako vyzeral apartmán v skutočnosti

Keď nám Vlad poukazoval všetko na mape, dal nejaké tip a info o checkoute, odišiel. Až vtedy sme sa poriadne poobzerali po byte a ja som nikde nevidel žltú a sivú farbu, dominantné odtiene bytu, ktorý som si objednával. Ale je to už pol roka, možno vymenili obliečky alebo ho mierne pozmenili. Keď som však mal pocit, že je aj nejaký väčší, došlo mi, že sme asi v inom byte.

bukurešť airbnb skusenosti obývačka
Priestranná obývačka bola spojená spálňou dvojdverami

Kým som si kontroloval na internete, či to je naozaj iný byt, volal mi Vlad cez WhatsApp, že do “nášho žlto-sivého” bytu omylom ubytoval inú ženu a my sme teda dostali jej väčší a drahší apartmán. Ako sa to mohlo stať? Jednoducho, ten skutočne náš byt je na 8. poschodí presne pod týmto nenaším bytom, ktorý sme dostali. Takže áno, vyzeral úplne inak, ako sme čakali a bol nafotený na Airbnb. Ale žeby sme s tým mali nejaký problém? To vôbec nie.

airbnb spálňa bukurešť
Keď máte takúto spálňu, hnevať sa nemôžete

Byt bol veľmi čistý, je jasné, že ho zariaďoval niekto, kto má vkus a kto sa o toto Airbnb ubytovanie aj stará. Môžem pokojne prehlásiť, že to bol jeden z dvoch najčistejších bytov, ktoré sme si cez Airbnb prenajali. Nakoniec sme sa dohodli, že keď sa slečna z bytu pod nami odubytuje, my sa presťahujeme na 8. poschodie (konečne do toho nášho), pretože do tohto väčšieho mal prísť niekto iný. Bolo by blbé kvôli nám spustiť celú sériu chýb – hotový domino efekt.

kúpeľňa airbnb bukurešť
Čistotu bolo vidieť na každom kroku, aj v kúpeľni

Aká bola poloha bytu

Poloha bytu bola naozaj super. Boli sme v dobrej štvrti, oproti nám stál hotel Intercontinental a všade (ak sa to o dvojmiliónovej Bukurešti dá povedať) sme to mali blízko a chodili sme pešo. Iba na letisko a z letiska sme šli busom a na železničnú stanicu sme išli metrom. Takže s polohou bytu maximálna spokojnosť.

airbnb výhľad z balkóna
Výhľad z balkóna. Okrem jazdiacich áut vidíte aj Intercontinental

Jedinou nevýhodou bolo, že ste bol pri rušnej ceste, našťastie tu však boli vonkajšie rolety, ktoré hluk a svetlo stlmili. Ja som problém zaspať nemal a ani Zuzana, no tí, ktorí majú ľahký spánok by nemuseli byť spokojní. Cez okno bol potiahnutý aj obrovský reklamný bigboard, ktorý bol biely a byt robil ešte svetlejším, akým v skutočnosti bol. A to aj v noci, to je jasné.

spálňa airbnb bukurešť
Byt je krásne svetlý, a tak to mám rád

Ako hodnotím ubytovanie

Toto Airbnb ubytovanie hodnotím super – skvelí hostitelia, štýlový byt, dobrá poloha, veľká čistota, priestranný a svetlý a aby toho nebolo málo, tak ešte aj voňal. A ako bonus navyše – veľký balkón s posedením, ktoré sme v septembri úplne nevyužili. Jediným mínusom je rušná cesta pod oknami, ale taká je celá Bukurešť – rušná a hlučná. A či by som toto ubytovanie odporučil? Rozhodne.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

3 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *