Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Banskej Štiavnici - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Skúsenosti s Airbnb: Ubytovanie v Banskej Štiavnici

airbnb ubytovanie banská štiavnica

V utorok sme sa rozhodli, že v sobotu pôjdeme do Banskej Štiavnice. Väčšinou si rezervujeme ubytovanie cez Airbnb aj na niekoľko mesiacov dopredu – kúpime letenky, rezervujeme si apartmán. Takto narýchlo sme to robili prvýkrát a aj ponuka bola celkom limitovaná. Keď sme však objavili apartmán s názvom Fairy Cave, víťaz bol jasný.

skúsenosti airbnb ubytovanie banská štiavnica
Malé, roztomilé, v centre a všetko, čo potrebujeme

Ubytovanie v Banskej Štiavnici

Majiteľ apartmánu nám rezerváciu obratom potvrdil, povedal, že s tým ešte začína a tak vychytáva chyby za pochodu. Toto ubytovanie bolo novinkou a za jednu noc sme platili 35 €. Čiže pre dvoch fajn cena, komunikácia bola bezproblémová a po našom príchode sme čakali na človeka, ktorý nám prišiel dať kľúče asi dve minúty. V Banskej Štiavnici je všetko pokope. Skoro.

ubytovanie airbnb skúsenosti banská štiavnica
Piecka, poličky so skvelými doplnkami a drobnučká kuchynská linka

Ako vyzeral apartmán v skutočnosti

Náš apartmán cez Airbnb vyzeral presne tak, ako sme si ho predstavovali a videli na fotkách – maličký, miesto postele rozkladací gauč, pekné detaily, kachle a menej svetla. To bolo všetko okej.

ubytovanie banská štiavnica airbnb
To by hádam mohol maľovať aj Klimt, nie?

K nášmu apartmánu sa vchádzalo cez terasu jednej z najvychytenejších kaviarní v Banskej Štiavnici, Divná pani. Nad ich terasou sme mali vlastnú terasu (teda spoločnú s ďalšími asi 3 apartmánmi) a súkromie.

Horšie to bolo, keď sme vošli dnu. V momente som si spomenul na otázku Barta zo Simpsonovcov, keď sa pýtal rodičov, prečo ich dedo “smrdí ako ten vlhký kufor v garáži”. Pach zatuchliny a obrovská vlhkosť boli nepríjemným prekvapením. Treba však povedať, že majiteľ proti tomu bojoval najlepšie, ako vedel – jeden veľký odvlhčovač a asi 4 menšie.

ubytovanie banská štiavnici
Veľký odvlhčovač a vlhkosť vzduchu v kúpelni bola 85 %. Šialene veľa

Aj keď sme mali obliečky na perinách čisté, za tú chvíľu stihli napáchnuť tiež. Síce sme vetrali, ale nejaký výrazný pokrok sme nezaznamenali. Hlavnou chybou bolo, že zadná stena celého komplexu je vo svahu a aj to, že náš apartmán je prakticky iba v tieni. Nakoniec sme boli radi, že sme sa rozhodli iba pre jednu noc.

Aká bola poloha bytu

Poloha bytu bola skvelá. V úplnom centre Banskej Štiavnice, blízko ste mali všetky vychytené podniky a aj tie pekné pamiatky.

ubytovanie skúsenosti airbnb banská štiavnica
Vchod cez Divnú pani do nášho komplexu

Naozaj si neviem predstaviť lepšiu polohu. V sobotu bola Divná pani otvorená do 24 hodín, ale po 22:00 sa všetko presunulo dovnútra a aj vonkajšia hudba sa vypla. Takže s týmto nie je žiaden problém. Teda ak nemáte malé dieťa, ktoré chcete dať spať už o 19:00.

Ako hodnotím ubytovanie

Keby som mal ohodnotiť moje dojmy jedným slovom, bola by to “schizofrénia”. Na jednej strane krásne zariadený byt, na druhej strane veľmi vlhký vzduch. Na jednej strane čerstvo upratané, na druhej strane dojem, že tam niekto býva a len si odskočil (zubná kefka na umývadle, mikina na stoličke, pravdepodobne použitý uterák v kúpeľni). Na jednej milí ľudia, ktorí nám maximálne vyšli v ústrety a na druhej strane hrozná vlhkosť. Preto tento “schizofrenický” uzol rozseknem touto vetou: Keby som mal ísť druhýkrát do Banskej Štiavnice, tu by som sa už neubytoval.

 

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *