Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ako sa dostať z letiska v Bukurešti do centra - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ako sa dostať z letiska v Bukurešti do centra

letisko wizzair lietadlo

Oficiálny názov najväčšieho letiska v hlavnom meste Rumunska je Aeroportul Internaţional Henri Coandă Bucureşti, je tam potom ešte jedno, ale to je také maličké letisko (Baneasa), ktoré využívajú prevažne menšie a civilné lietadlá, takže by vás tam zaviať nemali ani žiadne nízkonákladové aerolinky.

Ako sa dostať z letiska v Bukurešti autobusom

Ako sa dostať do centra Bukurešti z letiska nás veľmi dobre nabriefovali naši Airbnb hostitelia. Z letiska chodia dva autobusy – číslo 780 a 783. Do centra Bukurešti chodí autobus číslo 783, lístky naň si môžete kúpiť v automate pred letiskom (keď sme tam boli my, nefungoval) alebo v bielej búdke len pár metrov odtiaľ. Tam je pani, čo vie po anglicky a za 7 Lei + 1,30 Lei (cca 1,80 €) za magnetickú kartu dostanete spiatočný lístok – z letiska aj späť na letisko. To som ja nevedel, a tak sme si kúpili pri našom návrate ďalší.

Na zástavke vidíte aj tabuľu so zástavkami, nemusíte sa ľakať ako my, keď tam neuvidíte tú svoju. Sú tam napísané iba tie najhlavnejšie. Dĺžka cesty autobusom z letiska do centra Bukurešti je závislá od situácie na cestách. Môže trvať 50 minút, ale aj viac hodinu. A ako často jazdia autobusy z letiska?

bus 783 bucharest timetable
Takto chodí autobus 783 z letiska do centra cez pracovné dni

Pre harmonogram autobus 783 v sobotu aj nedeľu, kliknite TU.

A kam jazdí autobus 780 u letiska? Konečnú zástavku má na železničnej stanici. Jeho harmonogram si môžete pozrieť TU.

Tip pre vás: My sme vystupovali na Piata 21 Decembrie 1989 a je to zástavka pri Intercontinental hoteli a je to naozaj blízko centra. Ale tie ďalšie zástavky sú ešte bližšie.

Ako sa dostať z letiska v Bukurešti taxíkom

Bukurešť je ako New York, teda aspoň v pomere žltých áut na cestách. My sme taxíkom nešli, ale ak sa rozhodnete pre cestu z letiska do centra práve týmto spôsobom, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjdete Daciou. Naši hostitelia nás však super nabriefovali aj na tento spôsob cesty.

Jazda taxíkom z letiska do centra trvá približne 40 minút a zaplatiť by ste mali najviac 35 Lei (cca 8 €). Suma tiež závisí od dopravných podmienok. Na letisku máte žltý dotykový displej a práve z neho si objednajte taxík, vyberte si taxu 1,4 Lei/Km, automat vám vytlačí lístok, na ktorom budete mať aj číslo taxíku. A nastúpte do toho taxíku, ktorého číslo vám bolo pridelené. Takto by vás nemal postrihať ani rumunský taxikár.

A ináč, nebuďte prekvapený, ako veľmi veľké je letisko v Bukurešti. Na prvý pohľad to vyzerá ako prcek, ale mesto s 1,9 milióna obyvateľov potrebuje poriadneho obra a aj ho má.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *