Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Recenzia Štúr: Najlepší cheesecake v Bratislave - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Recenzia Štúr: Najlepší cheesecake v Bratislave

Kde nájdete Štúr café?

V Bratislave nájdete Štúr café štyroch miestach – môj najobľubenejší je Štúr na Panskej, kde sa v lete super sedí vonku a nasáva atmosféra Starého Mesta, druhou kaviarňou je prvý Štúr originál na Štúrovej, tretím je Djelňa na Obchodnej v nenápadnej uličke, kde kedysi bývalo St. Germain. Najnovším konceptom je raňajkáreň pri Hlavnej stanici Rannô ptáča.

Čo mi chutilo

Ak máte chuť na rýchly snack po práci, ľahkú letnú večeru v podobe sendviča, toastu či šalátu, alebo len parádne cappuccino, zavítajte do Štúra. Pobaví vás netradičný jedálny lístok v štúrovčine, menu z čerstvých surovín a ponuka domácich koláčov, z ktorých výnimočne vyniká jeden – čokoládový cheesecake s lesným ovocím. Je to naozaj jeden z top cheesecakov, aké som kedy jedla. A dajte si k nemu latte a pokochajte sa krásnym baristickým latte-artom. Okrem cheesecaku nájdete v ponuke aj karamelový cheesecake, mrkvovú tortu alebo jablkové či slivkové koláče na slovenský spôsob. Ku káve dostanete malý koláčik so sušenými brusnicami a ten je tiež top. Osviežujúce limonády – citronáda, bazová, či domáci ľadový čaj, chutia výborne v lete aj v zime v nechladenej verzii.

V Rannôm ptáčati majú to, čo v bežnom Štúrovi, plus širšiu ponuku raňajok – vajíčkové, anglické, ruské (vajce) aj grécky jogurt.

Čo mi nechutilo

Čistota toaliet je väčšinou obrovské mínus. Na Panskej je bordel skoro stále, na Štúrovej som minule musela cikať na pánskych. Pre zmenu. Tiež sa nám stalo, že na nás na Panskej zabudla obsluha, napríklad popolník sme si museli pýtať pravidelne dvakrát. Kvalita jedla je však vždy výborná, to sa musí nechať.

Koľko zaplatíte: €€

Ako sa to vezme. Koláče stoja od troch do štyroch eur, sendviče okolo šesť, cappuccino 2 eurá. Sú však z kvalitných surovín, preto si rada priplatím.

Hodnotenie: 9/10

Ak by som hodnotila iba jedlo, dám desinu. No služby v gastronómii nie sú len o jedle. Našťastie. Čistota toaeliet a úroveň obsluhy sú dve veci, na ktorých sa dá ešte popracovať.

stur kaviaren
Karamelový čískejk. Ďalšie nebo.
Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *