Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Recenzia Kaviareň Concept - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Recenzia Kaviareň Concept

cheesecake concept piestany

Boli ste už niekedy v Piešťanoch? Ak pred viac ako dvomi-tromi rokmi, môžete mať pocit, že tam skapal pes. On tam naozaj aj skapal, už dávno-pradávno, no v ostatných mesiacoch ho konečne odpratali, slušne pochovali a uvoľnili tak miesto pre nové krásne gastro koncepty. Už máme konečne kam ísť na pivo, do Piešťanského pivovaru, dať si dobrý obed v Zuckmann vile a ísť na kávu. Do Conceptu.

Kde nájdete kaviareň Concept?

V Piešťanoch. Konkrétne pod hotelom Satelit, Námestie J. Murgaša 3.

Čo mi chutilo?

Káva. Ja som mala espresso z Rwandy, mama espresso z Brazílie. Mám rada menej kyslú kávu, dala som na odporúčanie majiteľky, že hoci je táto trošku kyslejšia, no pripomína višne v čokoláde. A tak mi viac nebolo treba. Mama má rada kávy s vyšším obsahom kofeínu, silnejšie, tak si dala Brazíliu. Táto vraj rastie v nižších nadmorských výškach, tak je to poriadna šleha. Aj bola, mamu posadilo.

Ale pekne poporiadku. Najskôr vás dostane priestor. Vkusný, svetlý, s úžasnými doplnkami – od bicyklov na stene až po žiarovky v lustroch. Majitelia mysleli na detaily. Časopisy visia na reťazi a sú pripnuté kancelárskymi sponami a káble od lustrov sú zamaskované v medenom vodovodnom potrubí. To sú presne tie blbosti, čo vo mne aktivujú chromozóm na lásku na prvý pohľad. Ďalšia zamilovanosť prišla pri pohľade na vitrínu s domácimi koláčmi, tartaletkami, cheesecakmi a makrónkami. Všetky si robia sami a nevedela som si vybrať. Dali sme si tvarohový cheesecake s kokosovou ganache z bielej čokolády a tvarohový cheesecake s malinovou redukciou, s malinami a čučoriedkami. Oba boli úžasné.

cheesecake concept piestany

Sadli sme si a hneď sme dostali na stôl karafu s vodou a (ošúpaným!!!) citrónom. Zadarmo! Konečne.

Kto ma pozná, vie, že o jedle sa dokážem rozprávať hodiny. Ochutnala som mamin koláč a pýtala som sa, čo si myslí, z čoho je poleva. Identifikovala som kokos, kokosové mlieko a bielu čokoládu. Majiteľka ma začula, milo prišla k stolu a náš tip potvrdila. To nevie, že ho skúsim doma ofejkovať 🙂

Čo mi nechutilo?

Toalety. Ďalšia moja mánia, no, tieto boli pravdepodobne v pôvodnom stave po predchádzajúcej prevádzke, alebo len mierne zrekonštruované, neviem. Nesedeli mi do tohto konceptu, hoci boli čisté a voňavé.

Zaplatíte: €€

Neviem. Platili sme okolo 9 eur za koláče a kávy. Na Piešťany je to vraj priveľa, čo som počula, no. Keďže som prišla z drahšieho kraja, mne sa to teda priveľa nezdalo. A mama povedala, že za tie koláče by zaplatila aj viac. Tak posúďte sami.

Hodnotenie: 9/10

Ultrašik priestor, neuveriteľne milá a ochotná obsluha, ktorá by sa rozdala, úžasné koláče, skvelá káva a príjemná hudba. Kaviareň je vlastne aj pražiareň kávy a majú aj vlastné čaje T by Concept, ktoré som už nemala priestor ochutnať, no viem, že som našla nové obľúbené piešťanské miesto. Jeden bod si nechám ešte v zálohe.

Kaviareň Concept vlastnia dvaja manželia, Zuzka a Peter, ktorí sa vrátili z Holandska, to som vyzistila, keď som rozhodila svoje piešťanské kamarátske siete. Pri platení som si však vypýtala kontakt priamo od majiteľa, takže sa určite môžete tešiť na rozhovor. Nielen o káve a koláčoch.

cheesecake concept piestany
Ochutnajte skvelý cheesecake a espresso
Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *