Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ona a Brno: Je to punk - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ona a Brno: Je to punk

Brno

Brno je punk. Brno je hlučné, plné umenia, skrytého aj neskrytého, ponúka krásne zašité bistrá aj dobré bary. Je to taký dobrý tip na výlet. Tak sme sa tam zašli pozrieť aj my.

V Brne som bola niekoľkokrát ešte ako malé dievča na nákupy s tetou a starými rodičmi, no mesto som videla iba cez okienko auta. Tak bolo načase to napraviť. Kúpili sme si lístky na autobus Student Agency (za ktoré vlastne ešte dĺžim Tomášovi peniaze, som teraz zistila, čau!) a o pár hodín sme už vystupovali do mrazivého vetra pri Grand Hoteli.

Brno

Ubytovanie v Brne sme tentoraz vyriešili netradične. Prichýlil nás Tomášov otec v služobnom penzióne (pozdravujem). Výhodou bola nesporne lokalita – 10 minút chôdze nás doviedlo do úplného centra. Nevýhodou trošku divoký západ Bratislavskej ulice.

Pred našimi výletmi si zvyčajne urobíme krátky rešerš na Tripadvisore, Forsquare a “konkurenčných” weboch – čo treba vidieť, čo treba vynechať a kam sa ísť najesť, aby sme neboli sklamaní, potom zapneme intuíciu na 100 % a vyrazíme.

Kam na raňajky a drink v Brne?

O Bare, ktorý neexistuje a podobných miestach sme už toho veľa čítali. Ale to veľmi nie je náš štýl.

Na Facebooku Žufane som objavila lákavo vyzerajúcu fotku raňajok a keďže ich považujem za odborníkov vo svojom fachu, spýtala som sa ich, kde to vlastne boli. 4 pokoje. Zaujímavý koncept “skorononstop” bistra, kde sa môžete doraziť chutným jedlom po žúrke alebo odštartovať deň raňajkami (a pivom) už od 07:00 bol teda našou prvou voľbou. Ak si odmyslím podnapitých študentov, pracujúcich a zlomených srdciarov, bolo to fajn miesto. Rátajte však s tým, že si pol metra od vás môžu prisadnúť teatrálne buchtičky zapíjajúce rozchod alebo mladík, ktorého frajerka vyhodila z bytu a rozhodol sa prepiť na druhý svet. Ale Tomášov roastbeef a tiež moja omeleta boli fajn.

Brno

Otestovanou a Travelissimo-approved kaviarňou je tiež Café Pilát na Kapucínskom námestí. V ponuke majú raňajky, brunche a od 15:00 aj jedlá pre väčších hladošov. A dobré vína. Ochutnajte tiež napríklad rozmarínovú domácu limonádu.

Pol brnenského života sme strávili v bistre SKOG Urban hub na Dominikánskom námestí. Ak prichádzate v piatok alebo v sobotu, pre istotu zvoľte rezervačku. Funkčný a minimalistický škandinávsky dizajn, milá obsluha, skvelá ponuka snackov (určite si dajte hummus s pestom z medvedieho cesnaku, ak bude v ponuke), koláčov a odrodovej kávy v kombinácií s drevenou vŕzgajúcou podlahou a celou stranou v nápojovom lístku venovanou rumom je zásah do čierneho jednoducho. A ceny sú tiež super.

Brno
Ponava Café a super rum

Úplnou náhodou sme v parku Lužánky zablúdili do bistra Ponava s krásnou vizuálnou identitou a opäť širokou ponukou rumov, domácich limonád a čajov. Na terase sa príjemne sedelo aj v marci a ako bonus nás potešila veľmi milá obsluha. A sú dog a neposlušné-deti-friendly.

Pamiatky v Brne

Dlho sme básnili o vile Tugendhat, no dostať sa dnu sa nám nepodarilo. Ak sa nedostanete k lístkom do vily, je možné navštíviť iba záhradu. Aj tá však bola v čase našej návštevy uzavretá z dôvodu súkromného eventu. Vstupenky treba zháňať veľmi veľmi popredu TU. My sa tam ešte vrátime, len kvôli návšteve tejto vily, tak snáď bude stáť za to.

Brno

Brno zase nie je také veľké. Všetko podstatné v pohode stihnete za jeden celý deň. Výhľad zo Špilbergu, všetky kostolíky v centre, návštevu Moravskej galérie (kde sme nechali VEĽA peňazí za krásne dizajnové knižky) a Nevynechajte ani Katedrálu sv. Petra a Pavla, parkouristov pred Janáčkovým divadlom a Zelný trh. Alebo sa len tak túlajte, ako my, všetko dôležité si vás aj tak nájde.

Máte nejaké otázky? Pýtajte sa, radi vám odpovieme na info@travelissimo.sk alebo na Facebooku. 

A pozrite si naše video z Brna.

 

 

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *