Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ona: 3 tipy na raňajky v Prahe. A možno aj viac - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ona: 3 tipy na raňajky v Prahe. A možno aj viac

Palacinky v Bella Vida Praha

Raňajky v Prahe sú ako všetko v Prahe. Lepšie ako doma. Poďte sa so mnou najesť tam, kde mi najviac chutí.

Marthy’s Kitchen

Keď som tam bola naposledy, premohol ma zápal obličiek, no chutné raňajky od Marthyho ma udržali pri živote. Malé bistro s terasou na relatívne rušnej Francúzskej ulici nájdete v Kráľovských vinohradoch. V ponuke majú okrem raňajkového a obedového menu napríklad aj nápoje Fentimans. Určite odporúčam English Breakfast, z ktorého budete sýty aj do druhej poobede, alebo lievance s čerstvým ovocím, ktoré chutia presne tak, ako vyzerajú. Alebo naopak, veď aha.

Výborné lievance v Marthy's Praha
Výborné lievance v Marthy’s Praha

Kde to nájdete?

Koľko zaplatíte?

€ €

Ceny sú také tradičné bistro-pražské, ale jedlo je naozaj kvalitné a cítiť, že ho pripravujú z kvalitných čerstvých surovín.

Paul

Sieť bistier je populárna predovšetkým pre svoje makrónky a sladké pečivo. Mne u nich chutí aj káva a slané obložené pečivo. História tejto pekárne siaha až 5 generácií do minulosti a ponúka typické mašrkty s francúzskym šarmom. V Prahe ich nájdete na troch miestach: Na Příkopě, na Václaváku a na Jugoslávskej ulici pri dopravnom uzle I. P. Pavlova.

Raňajky od Paula
Raňajky od Paula

Kde to nájdete?

Koľko zaplatíte?

€ € €

Na môj vkus trošku drahšie, ale široký výber sladkého pečiva aj slaných pochúťok a dobrá káva sú zaručené.

Bella Vida

Malá milá kaviareň na Malej strane je ocenená certifikátom výnimočnosti od Trip Advisoru a nás sem zaviedol Forsquare, vraj nám bude chutiť. Interiér je zariadený rustikálne, všade vás obklopujú knihy a stoličky sú tapacírované. Celé je to milé, no ak vám počasie dovolí, choďte sa naraňajkovať von. Hoci bol október, my sme si užili tisícbodový výhľad na Vltavu a tie palacinky, čo som si objednala, sa rochnili v karamelovej omáčke a jahody chutili ako samotné leto.

Palacinky v Bella Vida Praha
Palacinky v Bella Vida Praha

Kde to nájdete?

Koľko zaplatíte?

€€

Taký priemer. A to dokonca raňajkujete s výhľadom na Karlov most. A to je na nezaplatenie, podľa mňa.

+ 1 tip: Cocoa Praha

Tento rok som zatiaľ v Prahe nebola, ale na bucketliste mi pribudol nový tip – Cocoa Praha. Vraj je tam špičkovo, majú výbornú kávu a perfektné koláče, takže keď tam budete, vyskúšajte a dajte mi vedieť, ako sa vám páčilo. Ja sa tam potom zastavím.

Kde v Prahe na večeru? Poradím vám tri miesta, odkiaľ zaručene neodítete sklamaní. Už čoskoro, zatiaľ si nás pridajte na Facebooku.

 

 

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *