Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
On a Luhačovice: Hlavné mesto mulletov - travelissimo.sk

travelissimo.sk

On a Luhačovice: Hlavné mesto mulletov

luhačovice kúpeľné mesto

V Luhačoviciach som už bol.
Dávno.
Pamätám si odtiaľ iba to, že som mal slipové plavky, na kúpalisku som lízal nanuk a mame som poslal pohľadnicu.
Dosť málo, a tak sme sem išli znova.

Tentokrát som otca a brata vymenil za Zuzanu a šli sme. Postarala sa o to náhoda, ktorá neexistuje – moja drahá polovička sa zapojila do súťaže s Piešťanským denníkom a vyhrala ubytovanie v Luhačoviciach. A tak sme tu.

stromy luhačovice
Všade zeleň, pekné vilky, kúpeľní hostia a uvoľnená atmosféra. Skoro ako v Chorvátsku na promenáde, len úplne iná

Luhačovice sú o pocitoch

Už samotné pocity – najčastejšie zdravotných problémov – vás privedú do tohto kúpeľného mestečka. A pocity vás z Luhačovíc aj vyprevadia. Nás vyprevadili tie dobré, ale o tom potom. Dôležitejšie je to, že uprostred júla bolo asi 18°C, chystalo sa pršať a ja som sa vo svojich sandálkach necítil zrovna najlepšie.

Našťastie Luhačovice pre nás pripravili slnečné počasie, ktoré asi v tom čase nikde inde v Českej republike nebolo, a tak sme sa mohli ako dôchodcovia promenádovať, kúpiť si oplátky a s údivom sledovať všetky tie sandále s ponožkami, rybárske vesty v kombinácii s oranžovými kockovanými trojštvrťákmi a mulletmi. Mullet nie je miešanec černocha s beloškou, ale účes, ktorý sa preslávil heslom “vpredu biznis, vzadu párty”.

Fakt, mal som pocit, že Luhačovice sú hlavným mestom mulletov. Ja viem, som povrchný, ale na moju obhajobu – v sandáloch som nemal ponožky, aj keď skoro mrzlo, takže mám právo.

palma luhačovice
Buď hlavné mesto mulletov alebo české Saint Tropez. Vyberte si

Rozpisovať sa o nejakých must see veciach či pekných miestach je podobné, ako keby ste chceli vytrhnúť z Krstného otca najlepšiu pasáž. Nejde to, musíte to brať ako celok. A ako celok to bolo fajn. Fakt, také české Saint Tropez skrížené s filmom “Vrchni, prchni!”, kde sa dobre pokorzujete a vrátite sa trochu v čase.

vincentka luhačovice prameň
Fakt ako vo Vrchni, prchni. A navyše som si myslel, že Vincentka je slovenská. Tomáš sa stále učí

Luhačovice sú na prechádzky ako stvorené

Naozaj. Či sme šli hore, dole, doprava alebo doľava, všade bolo niečo pekné. Lesy, funkcionalistická promenáda, námestie s fontánou, kvetinové záhony, priehrada či kúpeľné vilky.

funkcionalizmus luhačovice
Funkcionalistická architektúra ma baví

Je tu taký vydarený balans medzi prírodou, architektúrou a parkmi. Hrá to lepšie ako kapela na ruskej svadbe. Veď sa pozrite.

park luhačovice
Park, ktorý vyzerá ako japonská záhrada. A možno aj je. Je?

Z centra sme sa vydali opačným smerom, na neďalekú Luhačovickú přehradu. Cestu lesíkom lemovali priváty a hotely. Narazili sme na jeden schátraný na predaj. Je zaujímavé vidieť, ako sa tam zastavil čas a ešte zaujímavejšie bolo nahliadnuť aspoň cez okno. Stojí to za to. A za to stál aj výhľad na priehrade.

luhačovická přehrada
Už sa zaťahuje, hajde domov. Či na hotel

Našli sme si aj útočisko

Ak sa tam nejdete čvachtať do prameňov, veľmi tu nemáte čo robiť. Ešte šťastie, že sme si našli milé útočisko – Jizba Luhačovice – skvelý cheesecake, dosť dobrá káva, isto aj víno mali super, milá obsluha a veľmi pekné veci na predaj. Ako dôkaz, že nekecám – kúpili sme si tam šálku a odznak a boli sme tam za 2 dni dvakrát. Takúto peknú “placku” pre kávomilcov si tam Zuzana kúpila.

picolo neexistuje
Každý poctivý kávopič to ocení

A to nehovorím o našom hotelovom útočisku, ktoré Zuzana vyhrala. Odtiaľ sme mali takýto výhľad.

západ slnka luhačovice
Akonáhle sme sa vrátili večer na izbu, zatiahlo sa a celú noc pršalo. Počasie na objednávku

A hej, Luhačovice sú fajn miesto. Oddýchol som si, aj keď som s tou mojou opuchnutou nohou ledva chodil. Môže za to tá jedinečná kúpeľná atmosféra. A nepochybne aj množstvo mulletov. Naozaj, všimnite si to.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *