Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ochutnajte Bukurešť: Covrigi, amandine a najlepšia káva na svete - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ochutnajte Bukurešť: Covrigi, amandine a najlepšia káva na svete

Bukurešť

K tradičným rumunským špecialitám patrí kapustný list plnený mäsom, šalát z grilovaného baklažánu a grilované rolky z mletého mäsa. Ani jednu z nich sme neochutnali, máme však pre vás zoznam miest v Bukurešti, ktoré nasýtia vaše hladné krky a budú aj potešením pre oči. Všetky sú kúsok od centra, ak nie v úplnom centre a nemusíte sa báť tourist trapov. Tak poďme na to.

1. Bukurešť chutí ako čerstvé pečivo

A možno lepšie. Jedným z tradičných rumunských pochúťok sú covrigi, niečo ako veľký praclík s makovou či sezamovou posýpkou, prípadne plnený džemom, pudingom či orechami. Alternatívou je covridog, čo je vlastne párok omotaný covrigovým cestom. Malé pekárne ponúkajúce tieto drobnosti nájdete na každom kroku a musíte ich ochutnať. Stoja asi 2 lei, čo je necelých 50 centov, a keď zjete dve, nemusíte večerať. Ako my. Ak dostanete chuť na sladké, vyskúšajte tradičný čokoládový zákusok amandine s mierne rumovou príchuťou. Tutoje:

Amandine
Amandine

2. Bukurešť vonia ako káva

Kávová kultúra zažíva renesanciu. Už len veľký odvážlivec si vypýta pikolo, do slovníka sa nám vtierajú slovíčka barista, cold brew alebo cascara. Ak vám posledné niečo hovoria, mám pre vás tri horúce tipy: kaviareň Origo, Orygyns café a M60. Na týchto troch miestach som pila takú skvelú kávu, že jej chuť cítim na jazyku ešte teraz. V kaviarni Origo vám pri servírovaní poradia, aby ste si kávu nesladili, porozprávajú, odkiaľ ju majú a samozrejme, dajú vám vybrať z ponúkaných odrôd. Ako bonus sa nebudete vedieť vynadívať na krásny dizajn celého, hoci miniatúrneho, priestoru. V M60 vyskúšajte aj raňajky. Dostanete porciu, ktorú nebudete vládať dojesť. Takúto.

Bukurešť
Raňajky v M60

3. Kde sa dobre najete v Bukurešti?

Od nášho domáceho sme dostali tipy na overené reštaurácie. Zopár sme stihli vyskúšať, určite odporúčame tieto:

Borsalino: Malé talianske bistro kúsok od Piata Unirii. Všetko čerstvé, voňavé a pripravené za pár minút.

Alt Shift Pub: Trošku posh reštaurácia na Constantin Mille, v jedálnom lístku nájdete iba zopár jedál, čo už samo o sebe predpovedá kvalitu.

Stadio Pub: Náš favorit. Reštaurácia na štýl Urban Bistra s tradičným mestským menu – hamburgery, pizza, cestoviny, wrapy. Milá obsluha, pekné priestory, kúsok od centra, no trošku drahšie. Za jednochodovú večeru pre dvoch (pizza, wrap, víno a minerálky) sme zaplatili v prepočte skoro 30 eur.

Čo všetko musíte v Bukurešti vidieť a zažiť? Radí Tomáš, radím aj ja, tak čítajte. 

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *