Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Najlepšie kaviarne v Budapešti: Kaviarenskí povaľači tu umrú od šťastia - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Najlepšie kaviarne v Budapešti: Kaviarenskí povaľači tu umrú od šťastia

My little Melbourne

Milujem kávu. Možno mi už aj koluje v žilách, po toľkých množstvách, čo do seba denno-denne ládujem. V Budapešti som sa cítila ako v kávovom raji. Pripravila som pre vás zopár tipov na kaviarne, ktoré určite nemôžete vynechať.

Čítali ste už naše tipy, kde sa dobre najesť v Budapešti? Ak hej, tak si kávu určite dajte v ZOSKE aj vo Fekete. A okrem toho tu. Pozrite si tie najlepšie kaviarne v Budapešti podľa Travelissima.

SMÚZ – viragneked.hu

Keď sa mi pri parlamente chcelo strašne cikať, bola Veľkonočná nedeľa a všetko bolo zatvorené, až na zopár tourist trapov. Kúsok od potravín som našla kaviareň s kvetinárstvom, niečo podobné ako žilinská Kvetiareň. Bolo to krásne miesto s úchvatným nábytkom, no Tomáš mi to opindal, lebo to bolo plné turistov. Že o-ni-čom. Lenže potom prišla obsluha ako z filmu, ponúkla nám výborné koláče (síce môj bol citrónový, čo úplne neznášam :(((( našťastie mám super Tomáša, ktorý ho vytrejdoval za svoj jablkový) a najkrajšie servírované flat white. Veď sa pozrite.

DSC_0464-001
Budapest Baristas

Kaviareň s podtitulom Specialty espresso and brew bar je na Múzeum krt. ulici, hneď vedľa Fekete a ponúkajú dva druhy odrodovej kávy, o ktorej vám rada porozpráva šikovná obsluha. Ochutnali sme aj nutelový cheesecake a tapiokový puding s mangom a chutilo. Za kávu zaplatíte smiešnych 450 HUF. Ako všade. Ale za takú kávu, ako nikde. Poďte do toho určite.

Budapest Baristas
My little Melbourne

To najlepšie má prísť na záver. Túto nádheru sme objavili omylom. Boli sme sa prejsť pár hodín pred odchodom domov a zaujal ma, ako pravú kávofilku, nápis na výklade. Tomáš kávu nepije, no cikať potrebuje aj on, tak sme si šli posedieť. Okrem skvelých odrodových káv, ktoré vám pripravia na milión spôsobov, vám prinesú aj koláčiky, správne vylúhovaný čaj, nad ktorým už nemusíte maturovať a to všetko zasadené to vymykaného dizajnového prostredia, kde majitelia mysleli na každý detail. Na stenách visia batohy, ktoré si môžete kúpiť a v rohu na stolíku sú fľaše s čistou vodou. Máte radi kávu? Sem určite musíte ísť.

My little Melbourne

Páči sa vám náš cestovateľský blog? Podporte nás lajkom na Facebooku.

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *