Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Lens between us: Žiadne nudné selfies z dovoleniek, títo dvaja vedia ako na to - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Lens between us: Žiadne nudné selfies z dovoleniek, títo dvaja vedia ako na to

Lens Between Us

Sú dvaja. Ako my. Pozerajú sa na svet cez objektívy svojich fotoaparátov a zároveň zachytávajú samých seba. Takí sú blogeri Zuzka a Peťo, ktorých úžasné diptychy si môžete pozrieť na Facebooku.

Sadli sme si do nášho Airbnb bytu v Budapešti oproti sebe a stlačili spúšť na foťákoch. Vznikli dve podobné fotky, ako robíte vy. Ešte v ten večer som vás náhodou našla na Facebooku. Aký je príbeh vašej prvej fotografie?

Celé sa to začalo na našej prvej dovolenke v Portugalsku. Keďže obaja radi fotíme a radi zaznamenávame naše cestovanie, nejak sme skončili jeden pred druhým s foťákmi v rukách a fotili sa, ako sa fotíme. Vzniklo to nejak neplánovane, prirodzene.

Ako dlho ste spolu? 
Viac ako 3 roky. Stretli sme sa v práci. Zuzka vtedy čerstvo nastúpila do reklamky, v ktorej už Peťo robil niekoľko rokov. Zo začiatku sme sa ani v podstate nebavili, keďže sme robili pre iných klientov. Až potom, keď si Peťo dal urobiť tetovanie, nejak som sa mu prihovorila, lebo ma to zaujímalo. A potom sme stále viac a viac kecali, zistili sme, že máme veľa toho spoločného… A tak sa to celé začalo.

Lens Between Us
Lens Between Us v Austrálii

Obaja pracujete v kreatíve, ako zvládate skĺbiť cestovanie a prácu?
V podstate sme spolu skončili v reklamke a odišli do Austrálie. Tu sme si založili svoje vlastné štúdio a snažíme sa rozbehať svoje veci. Nie je to vždy jednoduché, a hlavne to vyžaduje veľa času a strpenia. Na druhej strane to prináša našu vysnívanú slobodu.

Ona je Nikon, on je Canon. Ako dokážete vychádzať?
Obaja máme radi to svoje. Ale nie je medzi tým žiadna súťaživosť, že koho foťák je lepší.

Viete, koľko diptychov už máte v archíve?
159. 🙂

Máte najobľúbenejšiu fotku? Ktoré miesto vo vás zanechalo najhlbšiu stopu?
Veľmi radi spomíname na náš trip v Tasmánii. Požičali sme si dodávku a s ňou prešli naprieč Tasmániou. Potom sme objavili taký malý ostrovček blízko, na ktorom sme boli takmer sami. Zostali sme čisto iba v prírode a to je zážitok na nezaplatenie.

Chystáte si kompozície vopred? Alebo prídete a stlačíte spúšť?
Všetko riešime pocitovo. Keď nám nejaké miesto páči, alebo má dobrú atmosféru, tak sa tam cvakneme. Keď to tak necítime, ideme ďalej. Ale nie je to tak, že by sme sa pripravovali dopredu.

lens between us indonesia
V Indonézii si zapózovali aj opičky

Cestovanie vo dvojici vám o tom druhom prezradí viac ako čokoľvek iné. Prišli ste na niečo, čo vám na tom druhom prekáža, prípadne naopak, objavili ste vlastnosť, ktorú obdivujete?
Je pravda, že počas cestovania sa jeden o druhom naučíme veľa. Nie je však nič také, čo by nám prekážalo. Skôr je to o tom, že sa dopĺňame a vychádzame spolu.

Koľko krajín ste už navštívili? Máte vysnívané miesto, na ktoré by ste sa chceli ísť pozrieť?
Nepočítali sme to, ale už čo-to sme pocestovali. Určite by sme si chceli pocestovať Áziu a Južnú Ameriku. Ale v podstate by sme šli kamkoľvek, kde sme ešte neboli.

Projekt Follow me to má milióny fanúšikov a majiteľom celkom zarába. Chceli by ste sa vydať týmto smerom?
Folow me to je pekný projekt. Ukazuje silu sociálnych médií v spojení s kreatívnym konceptom. My robíme to, čo nás baví a pokiaľ by nám to prinieslo nejaké výhody, tak sa nemáme čomu brániť.

Petra a Zuzanu nájdete na ich blogu lensbetweenus.com, prípadne na ich Facebooku.

A ak sa vám páči aj náš cestovateľský blog? Podporte nás lajkom na Facebooku.

 

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *