Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Kde sa dobre najete v Budapešti? V Židovskej štvrti všade - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Kde sa dobre najete v Budapešti? V Židovskej štvrti všade

Karavan

Mladé svieže podniky na každom metri, úžasne milá, no nevtieravá obsluha a skvelé jedlá v šterdrých porciách za smiešne peniaze. Novodobý gurmánsky raj vás čaká len tri hodinky cesty autobusom, v maďarskom hlavnom meste. Kam sa ísť najesť, keď vás na predĺžený víkend zláka Budapešť?

O krajine veľa napovedajú aj jej tradičné jedlá. Taliani a ich pizza, rýchle dynamické a jednoduché jedlo. Slovenské bryndzové halušky, vraj si máme potrpieť na historické väzby. České vepřo-knedlo-zelo, lebo sa treba poriadne najesť a maďarské polievky s rybacích hláv a halušky so šľahačkou? No. Našťastie nie.

Každé dva metre sme zastali a museli sme si odfotiť ďalšie pekné logo, ďalšiu peknú bránu, ďalší pekný výklad, ďalšiu peknú ponukovú tabuľu. Ak máte radi dobré jedlo a záleží vám aj na tom , aby ste boli obklopený krásou, ubytujte sa v Židovskej štvrti ako my a každý z týchto úžasných miest s tonou charizmy máte v pešej dostupnosti.

Kam na raňajky v Budapešti?

ZOSKA Reggelizó Kávézó

Najskôr vás dostane prostredie, potom milá obsluha, potom skvelý výber raňajok, následne to, čo vám prinesú na stôl a na čom vám to prinesú, potom tá chuť a nakoniec ešte aj príjemná cena. Majú najkrajší porcelán na celej planéte a o french toaste s kyslou smotanou sa mi bude snívať do budúcej jari.

TravelissimoTip: Privstaňte si a choďte na raňajky už krátko po siedmej. Užijete si krásnu rannú Budapešť a vyhnete sa radom pred touto evidentne vychytenou kaviarňou.

Zoska Budapest

Fekete

Ak bude v ZOSKE plno, tri minúty smerom k hotelu Astoria nájdete ďalšie úžasné miesto, ktoré nás posadilo na zadky najmä vyšpičkovaným čistým dizajnom. Prišli sme krátko pred záverečnou, dali sme si brownie, ktorý Tomáša skoro pripravil o schopnosť triezvo uvažovať a skvelú kávu, ktorá zas ochromila mňa.

TravelissimoTip: Ak sa vám zmestia do batožiny, odneste si od nich keramický hrnček s ich logom. Bol taký pekný, že ma doteraz mrzí, že som ho tam nechala.

Szimpla Háztáji

Ekologické bistro, ktoré ctí udržateľnosť prírodných zdrojov, to je Szimpla. Majú jednoduché raňajkové menu s dobrými sendvičmi, vajíčkami namäkko aj croissantmi, ale hlavne, neopakovateľne čarovnú atmosféru a výborne biodžúsy, ktoré chutili ako leto v pohári. Dokonca robia aj obedové menu.

Szimplá budapešť
Malé eko bistro malo skvelú atmosféru

A čo obed?

Vapiano

Bistro s rýchlym občerstvením, typická táckareň, kantína. Na prvý pohľad nič moc, kopec ľudí, ktori si odskočili z práce na menu, no dobre, pekné olivovníky zasadené medzi stolmi. Obsluha vám pri platení dá do ruky svietiaci vesmírny žetón, ktorý zavibruje, keď je vaše jedlo pripravené na výdaj. Ak ste v centre, máte chuť na taliansku kuchyňu, málo času a neprekáža vám, ak si budete musieť sami priniesť príbor z výdajného pultu, bude sa vám tu páčiť.

vapiano budapest
Pizza bola chutná, ale ničím výnimočná

Karaván

Trikrát sme šli okolo, dvakrát bolo ešte zavreté, na tretíkrát nás prilákala vidina hamburgerov ZING. Vôňa super, chuť nič moc, trochu lepší McDonald, no Tomášov burger bol vraj lepší. Ale! Nie preto o tom píšem. Tá atmosféra! Na štrkovom parkovisku uprostred Židovskej štvrte vyrástlo mini mestečko plné street food karavanov a stánkov. Ak vám nebude chutiť burger ako mne, dajte si pravý maďarský langoš. Za pár forintov vás prenesie do gastronomického neba a budete mastní až za ušami.

Zing Budapest
Burger zo Zingu mi veľmi nechutil.

 

Kam na večeru a pivo v Budapešti?

Kandalló Kézmuves Pub

Sem si určite rezervujte miesto, takmer 22-tisíc fanúšikov nemajú len tak. Výborné burgre, supermilá obsluha, štýlové prostredie a široká ponuka remeslných pív, to vás ani nemusíme presviedčať, aby ste sem šli. Práve tu naše jazyky vyskúšali najlepšie domáce americké zemiaky na svete. Zahryznete a ony sa rozpadnú na jazyku. A lipová limonáda? Amen.

Pár bonusov na záver. Ak by neboli sviatky, mali by sme 12 žalúdkov ako Alf či boli by sme v Budapešti o pár dní dlhšie, dali by sme šancu napríklad Ramenke s výbornými recenziami, KIOSKu, kde rastie v strede reštaurácie strom či SONKAPULTu s peknými dverami.

Spomenula som si na Tomášove slová, ktoré by si zaslúžili miesto na náhrobnom kameni. Chcel by som byť milionár, aby som tu mohol všetko ochutnať. Tak tak nejako sme sa cítili.

Máte radi kávu ako ja? Prečítajte si, ktoré kaviarne by ste nemali vynechať TU.

Páči sa vám náš cestovateľský blog? Podporte Travelissimo lajkom na Facebooku.

Za tieto krásne fotky ďakujem Tomášovi.

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

6 komentárov

  1. Pokiaľ niekedy ešte pôjdete do Budapešti nezabudnite navštíviť Cserpes Tejivó. Na raňajky vám odporúčam kakao. Podľa mňa najlepšie v celej Budapešti. 🙂

    1. Ďakujem za tip, Maťka. Zhodou okolností sme boli práve v Budapešti, keď mi prišlo upozornenie na nový komentár. Ležali sme v našej airbnb posteli a na Foursquare som už mala uložený tip na raňajky – Cserpes Tejivó. Hovorím si, že toto nemôže byť náhoda. Tak sme šli, dali sme si teplý sendvič, lebo nás čakala dlhá cesta domov a bol naozaj lahodný. Nabudúce si dám to kakao, vyzeralo rozprávkovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *