Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Kaviareň Pikola: Raj pre kavomilcov v Šumperku - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Kaviareň Pikola: Raj pre kavomilcov v Šumperku

pikola káva šumperk

Začnem takto, nech viete odzačiatku, že som zaujatý:

Nikdy som kávu nepil. 

Diagnostikovali mi chorobu, kvôli ktorej už nemôžem piť pivo (okrem iného). 

Aj tak som však nechodil do kaviarní len preto, že Zuzana kávu miluje a tento rituál si musím odtrpieť, aby som si “zaslúžil” pivo. Pekná kaviareň ma vždy dostala, rád som ovoniaval kávu a podľa arómy hovoril, či bude dobrá, alebo nie. Ale ešte žiadna ma nedostala tak veľmi ako Pikola v Šumperku.

Kaviareň s dušou a charizmou

Keď kráčate po 27-tisícovom meste, kde sú na Hlavní tříde najväčšími hajlajtami nevkusné blúzky, nazbierané sukne a frajeri s muletom, nemáte veľké očakávania. Aj preto, keď som do Pikoly vstúpil, bol som mimo. Neviem, či pre ten moment prekvapenia alebo tak celkovo, je pre mňa táto kaviareň jednou z najkrajších, v ktorých som bol.

kaviareň pikola šumperk
Hej, hej. Hipsteri, bla, bla, bla. Málo ľudí si uvedomuje, že práve vďaka “hipsterom” je v Československu tak veľa kvalitných vecí

Presne takto si predstavujem miesto, kde má niekto vkus, rozumie dizajnu a má chuť vymýšľať stále nové a nové veci. Keď sme tam prišli, akurát prebiehal workshop v pečení domáceho chleba. Kto dá viac? Asi už len Pikola, keď bude prekonávať samú seba. Ha.

Pikola šumperk kaviareň
Zuzanina noha a káva. Picolo neexistuje, a aj keď to vyzerá ako sen, Pikola je skutočná

Keď som sa pýtal nášho českého hostiteľa, že koho to je kaviareň, opísal mi toho človeka ako grafického dizajnéra, občianskeho aktivistu a milovníka dobrých vecí. A presne to sedí. Lebo ten jahodový milkshake, ktorý som tu mal, bol naozaj božský.

V Pikole by ste najradšej mali 5 zadkov

Pikola je kaviareň, ktorá nie je v jednotnom štýle. Takže tu nájdete asi 5 rôznych typov sedenia – od terasy cez efektnú guľu až po “tonky”. Aj preto by som vtedy mal najradšej 5 zadkov, aby som si mohol sadnúť všade. Ale našťastie som nemal, lebo potom neviem, ako by som sa zmestil do vlaku.

pikola šumper kaviareň
Jeden z variantov na sedenie. A ten vankúš musím mať

To všetko dopĺňajú skvelé magazíny, knižky či občasníky na peknom papieri. Fakt, keby som tu bol sám, vedel by som sa skvelo zabaviť. A možno by som oprášil tento písací stroj a napísal svoju prvú knihu. Aj keď – ešte stále mám dosť času.

pikola šumperk kaviareň
“To, že vieš písať, neznamená, že vieš písať”

Fakt. Každý detail tu dáva zmysel.

A ozaj – káva je tiež dobrá

Za mňa len takto – káva voňala skvele. Za Zuzanu – kúpila si tu celé balenie kávy a to pri mne ešte neurobila v žiadnej kaviarni. Takže hej, káva je super. A obsluha tiež. A vlastne všetko.

kaviareň pikola šumperk
Detaily, detaily, detaily. Tie hrajú lepšie ako Duo Yamaha

Takže keby ste nejakou šialenou náhodou boli v Šumperku, zájdite do Pikoly. Zaslúži si to a vy si zaslúžite mať z toho milého mesta tiež pekný zážitok.

kaviareň pikola šumperk
V tejto časti sa konal workshop v pečení chleba

Kávomilci, kávopiči a kaviarenskí povaľači tu sa budete mať dobre.

 

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *