Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Foodtrip PRAHA: Zoznam bistier, ktoré toto leto nemôžete vynechať - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Foodtrip PRAHA: Zoznam bistier, ktoré toto leto nemôžete vynechať

bistro 8 praha

Boli sme v Prahe. Asi tísicpäťstýkrát a asi nikdy jej nebudeme mať dosť. Tentoraz sme si však limitovali okruh záujmov – len na pražské bistrá a kaviarne.

Na instagrame followujem asi všetky CZ a SK blogerky, ktoré ma pravidelne zásobujú tipmi, kde nájdeme ten najfotogenickejší sendvič či koláč. Prebehla som si printscreeny a cestou vo vlaku urobila poctivý zoznam – kam ísť na raňajky, na koláč či na drink.

bistro 8 praha

Pomohol mi aj skvelý bedeker made by lokals – Prague Superguide. Čerpala som z druhého vydania, no už na trhu nájdete aj aktualizovanú trojku.

A ako už  teda aj Tomáš spomínal vo svojom článku o Prahe, dohodli sme sa, že keďže tento výlet venujeme gastrozážitkom. Ubytujeme sa kdesi na Letnej, aby sme mali všetko poruke. Celé dni budeme len chodiť po krásnych uličkách a objavovať lákavé bistrá. A tak aj bolo. Pozrite si zoznam našich overených tipov, kde dostanete super kávu, výborné jedlo a spolu s obsluhou to bude veľmi príjemný zážitok.

Kam na raňajky v Prahe?

Místo

Priamo v srdci Bubenče, jednej z najkrajších pražských štvrtí, nájdete na rohu ulice Místo. Oplatí sa vám prísť zavčasu, najmä ak si chcete vychutnať víkendové raňajky a nie stáť v rade na voľný stôl. Ochutnala som tu jednu z top káv, aké som kedy pila – dokonca som si zobrala aj polkilový balíček domov. Praží ju Double Shot Coffee Bean Roastery. Ponúkajú chutné raňajky, brunche a koláče – zabalené v peknom minimalistickom interiéri.

Café Jedna

Miesto, kde túto kaviareň nájdete, je v skutku netradičné – Café Jedna sídli v Národnej galérii vo Veľtržnom paláci. Ponúka raňajky, brunche a tiež dobrú kávu. Celý priestor je vzdušný, zariadený dizajnovými kúskami. Naše pocity z tejto kaviarne boli síce trošku rozpačité, ale skúste jej dať šancu.

cafe jedna praha

Bistro 8

Sem som podľa instagramových očakávaní tešila najviac. A odchádzala som ešte viac unesená, ako som predpokladala. Nenáročná ponuka poteší nerozhodných – v menu majú iba zopár jedál, z ktorých si vyberú mäsožravci, vegetariáni aj milovníci sladkého. To, čo však stojí najviac za zmienku, je neskutočná atmosféra v Bistre 8. Je to ako mix babičkinej kuchyne a najviac hip bistra. Okrem iného, stretla som tu Duhovku, moju platonickú lásku-tatterku.

Určite ochutnajte ich lievance / palacinky z kváskového cesta.

https://www.instagram.com/p/BV1OhWEBdqG/?taken-by=suzie_laska

Najlepší obed v Prahe?

Eska

Eska je niečo špeciálne. Veľa som o nej čítala, veľa som počula, veľa fotiek som videla a povedala som si, že keď najbližšie pôjdeme do Prahy, už ju nevynechám. Prišli sme okolo druhej popoludní, čiže sme to zvládli aj bez rezervácie. Pripravte sa na tip-top zážitok z obsluhy hneď od začiatku – usadia vás, prinesú do-ko-na-lý vlastný chlieb s maslom zároveň s jedálnym lístkom, poradia, pobavia. Určite dajte na ich odporúčania. Ja som dala a teda, bol to zážitok ako hrom.

Pečené zemiaky v popole s kefírom, údenou rybou a sušeným žĺtkom na prvé počutie znejú všelijako, po prvom súste som však vedela, že viac chuťovo vyladené jedlo som asi ešte nikdy nikde nejedla.

Navyše, celý priestor je svieži, dizajnový a teda potešenie aj pre oči. Tomáš bol nadšený tiež, dokonca sme zvládli ešte aj dezert – palacinky, ktoré nám ochotne rozdelili na dva krásne obité taniere. Prečítajte si samostatnú recencziu od Tomáša.

https://www.instagram.com/p/BV0PjXphJ1O/?taken-by=suzie_laska

Kam na večeru aj s drinkom v Prahe?

Lokál

Jeden z piatich Lokálov, ktoré sú strategicky rozmiestnené po Prahe, čupel na konci ulice, na ktorej sme mali prenajatý byt. Pôvodne sme váhali – vyzerá to ako niečo medzi typickou pražskou krčmou a slovenskou “Klubovňou” made by Medusa Group. V skutočnosti je to však niečo úplne iné. Za Lokálom stojí Tomáš Karpíšek, zakladateľ reštauračnej siete Ambiente, kam patrí aj spomínaná Eska. Tradičnú českú hospodu dizajnovo refreshol, obohatil o zopár kvalitných oldschool jedál a ide mu to. Aj nám chutilo.

The Farm

Bistro/kaviareň/miesto na drink. To je The Farm. Veľmi chutné jedlá v štedrých porciách môžete rovno spláchnuť drinkom – The Farm sa nám ponúkalo ako ideálne miesto na piatkovú či sobotnú večeru. V jedálnom lístku nájdete zopár bistro klasík či šaláty, v ponuke nájdete tiež koláče a dobrú kávu. Popravde, pri našej minuloročnej návšteve sa nám v The Farm páčilo o niečo viac – akoby obsluha stratila ten drive? Alebo my sme náročnejší, haha. 

Čo ešte nevynechať?

Vnitroblock

https://www.instagram.com/p/BVt885gBcLu/?taken-by=suzie_laska

Page Five

Recycle with Love

  • niečo medzi concept storom a second handom. Žiaľ, v čase našej návštevy mali zatvorené.

Ďalšie tipy z môjho precízneho zoznamu, ktoré sme však nestihli (kliknite a presmeruje vás to na ich web/Facebook):

Chýba vaše obľúbené miesto v mojom zozname? Napíšte mi tip do komentára a pokecáme. 

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

1 comment

  1. Spätné upozornenie: Pokojovky u nás doma - Cukrové

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *