Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ako sa dostať zo Skavsta Airport do Stockholmu - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ako sa dostať zo Skavsta Airport do Stockholmu

Prečo letieť na letisko Skavsta, ktoré je vzdialené od Stockholmu približne 1,5 hodiny autobusom? Napríklad preto, že na Wizzair objavíte lacné letenky do hlavného mesta Švédska, kúpite ich a až potom sa pozriete, že budete mať čo robiť, aby ste sem prišli. A ako sa teda dostať zo Skavsta airport do Stockholmu? Takto.

Ako sa dostať z letiska Skavsta do Stockholmu

Keď som si zapol Google Maps a pozrel sa, ako ďaleko je Skavsta od Stockholmu, povedal som len: “A kurva.” Potom, keď som začal hľadať spôsoby, ako tých viac ako 100 km prekonáme, narazil som na dve možnosti – autobus alebo vlak. Keď som si pozeral komplikovanú cestu vlakom aj s cenou, skoro mi pretočilo panenky. A čo autobus?

Na tejto trase (aj na ďalších iných v okolí) má monopol autobusová spoločnosť Flygbussarna. Našiel som odkaz aj na inú spoločnosť, tú však medzičasom zrušili. Za lístok zo Skavsty do Stockholmu zaplatíte 139 SEK (za spiatočný 278 SEK, čiže žiadna zľava). To je v prepočte približne 15 € za jednosmernú cestu. Nič lacnejšie nenájdete.

Keď som potom prepočítal, či by letenky priamo do Stockholmu neboli lacnejšie ako ísť cez Skavstu busom, tak neboli.

Ako často chodia autobusy zo Skavsty/Stockholmu

Idú vždy vtedy, keď priletí lietadlo. Takto vyzerajú ich predpokladané odchody zo Skavsty do Stockholmu a samozrejme, že chodia aj neskôr:

from skavsta to stockholm

Ak priletí viac lietadiel naraz, ide aj viac autobusov. Lístky si môžete kúpiť cez internet, ale aj na mieste. Autobusy majú stanovisko iba pár desiatok metrov od letiska a sú to Volvá, ako tretina áut na švédskych cestách, majú Wi-Fi, takže cesta je príjemná. A navyše si môžete obzrieť aj kúsok švédskej krajiny.

Tip na záver

Ak idete zo Stockholmu na Skavsta airport, vyberte si autobus najmenej 3 hodiny pred odletom. Prečo? Lebo ak idete počas dopravnej špičky, cesta sa pokojne môže natiahnuť aj na viac ako 2 hodiny. Alebo sa vám pokazí zatváranie dverí pred odchodom na letisko. Toto všetko sa nám stalo, ale našťastie sme lietadlo stihli. Prečo? Presne tak, lebo sme išli o 3 hodiny skôr.

Autobus vás vyloží na hlavnej autobusovej stanici v Stockholme. Tu si môžete kúpiť lístok na metro v Pressbyrane (žlto-modrý obchod s novinami, potravinami a hlavne lístkami). My sme si za 24 € kúpili 72 hodinový lístok. Oplatil sa.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

6 komentárov

 1. Na letisko Skavsta-Štokholm priletíme 30,8,2019 o 20.10 hod a chcela by som o radu akým spojom a o ktorej hodine ide autobus do Štokholmu a čo stojí lístok.
  Môže byť aj rýchlik, ďakujem.

 2. Pekne napísané.
  Musím pochváliť, že si ma rozosmial, ale aj nalákal na výlet.
  Tak už len zbaliť tašku a idem 🙂

 3. Ahoj Tomáš , tento víkend budem v Štokholme nemali ste tam nejakého sprievodcu alebo niekoho kto by nas previedol po meste? Nechceme sa túlať ulicami s bedekerom . Dakujem

  1. Ahoj, Andrea,

   žiaľ, všetko sme si prešli sami, bez delegáta, dokonca nemám ani nikoho, koho by som ti v Štokholme odporučil.

   Verím, že to zvládnete aj sami, možno práve vďaka túlaniu nájdete miesta, ktoré by ste s delegátom neobjavili. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *