Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ako sa dostať z letiska do centra Maastrichtu - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ako sa dostať z letiska do centra Maastrichtu

maastricht aachen letisko ako sa dostať

Maastricht Aachen Airport je takmer na hranici s Belgickom a Nemeckom. Dokonca až tak, že Maastricht má spoločné letisko s neďalekým nemeckým Aachenom. Pripravte sa, že je tu všetko veľmi malé a nikto sa nikam neponáhľa. Teda aspoň miestni nie. Nečakajte tu žiadne davy ľudí, ale aj tak niekedy budete mať problém zmestiť sa do autobusu. Ako sa teda z letiska dostanete do centra Maastrichtu?

Ako sa dostať z letiska do centra Maastrichtu

Jednoducho. Na výber máte iba dve možnosti – buď si zoberiete taxík (cca 25 €) alebo pôjdete autobusom. Pred letiskom máte dve zástavky – tá bližšia je smer Aachen, z tej na druhej strane cesty chodia autobusy do Maastrichtu. Teda skôr autobus, konkrétne linka 59. Pripravte sa však na to, že po prílete lietadla to môže vyzerať na zástavke aj takto:

letisko maastricht aachen
Tu čaká na autobus 40 ľudí

Autobusy chodia počas špičky každú polhodinu a od 20:00 do 23:00 každú hodinu, začínajú premávať o 06:00 a aj vtedy ide iba jeden za hodinu, od 07:00 idú už dva za hodinu. Veľkou nevýhodou je, že je to bežný autobus, neprispôsobený pre ľudí s batožinou a zároveň to nie je to žiadna harmonika, čiže odvezie tak 35 – 40 ľudí. Lenže letisko nie je jeho prvou zástavkou, čiže tam už môžu byť miestni. Takže sa môže stať, že sa do prvého autobusu všetci nezmestíte. My sme stáli pri automate na lístky a dostali sme sa do autobus ako prví, takže drobný tip pre vás, ako sa dostať do busu.

Ako je to s lístkami

Lístky si môžete kúpiť v automate, teda v prípade, že nie je pokazený ako po našom prílete, alebo u vodiča. V automate aj u vodiča stojí rovnako – jedna jazda z letiska do Maastrichtu vás vyjde 4,50 € a  celodňový lístok na MHD stojí 6 €, ale pochybujem, že by ste v Maastrichte chodili autobusom – jeho historické centrum je malé a dá sa všade dostať pešo. Ak 40 ľudí kupuje lístok u šoféra, pripravte sa, že nastupovanie bude trvať aj 15 minút.

Cesta trvá približne 30 minút, pretože autobus ešte zachádza do rôznych predmestí. A kde vystúpiť? To záleží na tom, kde ste ubytovaný. My sme vystúpili na vlakovej stanici, ale myslím si, že za 15 minút sa odtiaľ dostanete prakticky kamkoľvek v historickej časti. A z Maastrichtu na letisko je to veľmi podobné – pri vlakovej stanici sme čakali na platforme E na autobus 59.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *