Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
Ako sa dostať v Budapešti na letisko - travelissimo.sk

travelissimo.sk

Ako sa dostať v Budapešti na letisko

Budapeštianske letisko Ferenca Liszta je naše najobľúbenejšie. Wizzair si to odtiaľto dáva všade tam, kam chceme ísť, a tak sme tu často. Ale ako sem trafiť? Žiadna veda, Maďari to majú naozaj dobre poriešené. Ako sa teda dostať na letisko v Budapešti? Záleží od toho, či prídete na Nepliget (autobusová stanica) alebo Keleti (železničná stanica).

Ako sa dostať na letisko v Budapešti z Nepligetu

Po tom, čo vás vyloží autobus na Nepligete, zídete dole do metra. Kúpite/vytiahnete lístok, označíte a vydáte sa na M3 (modré metro) smerom na Kőbánya-Kispest. A to bude aj vaša cieľová a zároveň konečná zástavka v metre. Dobrodružstvo sa však nekončí, aby ste sa dostali na letisko, musíte z metra vystúpiť a dostať sa na autobusovú zastávku (takú väčšiu).

To nie je problém, pretože zo zástavky metra tam vedie nadchod. Tu si nájdite stanovište autobusu 200E. Chodí každú chvíľu, takže ak máte pocit, že sa dnu nezmestíte, nepanikárte – o 5 minút tam máte ďalší. Autobusom 200E sa odveziete až na konečnú. Dajte si pozor, aby ste nechceli vystúpiť hneď vtedy, ako uvidíte letisko. Španielom sa to stáva pomerne často.

DSC_0449-001

Ako sa dostať na letisko v Budapešti z Keleti

Z Keleti to bude o kúsok náročnejšie, pretože tu budú až dva prestupy. Prestupy v budapeštianskom metre? Hračka, ibaže by ste nastúpili na opačný smer (Čau, Zuzana!). Zo železničnej stanice zídete do metra po tisíc schodoch a nájdite si metro M4 (zelené) a choďte smerom na Kelenföld vasútállomás.

Vystupovať budete na Kálvin tér. Na tejto stanici metra je postup podobný, ako keď idete z Nepliget – modré metro M3, smer na Kőbánya-Kispest, kde aj vystúpite, a nájdete si autobus 200E, ktorý vás dovezie na letisko.

Aký lístok potrebujete, aby ste sa dostali na letisko v Budapešti

V prvom rade potrebujete dva lístky. Oba však rovnaké. Čo je veľká výhoda, pretože v iných mestách býva zvykom, že autobus/vlak/metro na letisko býva predražený (Bologna – bus 6 €, Atény – metro 5 €, Bari – vlak 5 €). Lístky na MHD v Budapešti si kúpite na každej stanici v automate, v ktorom môžete platiť aj kartou. Budete potrebovať 2 lístky za 350 HUF = cca 35 SK = 1,17 € (1 na metro, 1 na autobus). V prípade, ak si kúpite celý blok 10 lístkov, zaplatíte 3000 HUF. To sa celkom oplatí, ak ste dvaja a plánujete aj cestu po spiatočnom lete na Nepliget/Keleti.

Tip na záver

Ak sa chystáte z Budapešti cestovať vlakom a nemáte kúpený lístok, je fajn byť na stanici aj 25 minút vopred. Prečo? Lebo lístky na Slovensko/do iného štátu ako Maďarsko vám predajú iba v medzinárodnej pokladni. A tá je taká medzinárodná, že si musíte zobrať lístok s číslom a potom, keď vás zavolajú k okienku, lístok vám nevytlačia, ale ručne vypíšu. Pre istotu ležérnym tempom, lebo tu sa nikto nikam neponáhľa. Bon Voyage.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

1 comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *