Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
7 tipov ako hľadať lacné letenky - travelissimo.sk

travelissimo.sk

7 tipov ako hľadať lacné letenky

ako najst lacne letenky

Takýto rozhovor som mal nedávno s tatkom:

– Koľko vás stáli letenky?
– Spiatočná okolo 40, keď do toho započítam aj jeden kufor pre oboch.
– Boha.
– Zdá sa ti to veľa čí málo? (Lebo veď leteli sme už aj lacnejšie)
– Málo, spiatočný lístok na vlak z Košíc do Bratislavy je drahší.

Nie je.

Stojí 37,62 eura, ale tatko nebol tak ďaleko od pravdy. Síce moje orientačné schopnosti v cudzom meste sú mizerné, na internete mi to ide lepšie. Fakt, a preto sa s vami podelím o to, ako nájsť lacné letenky. Kde začať?

1. Používajte vyhľadávače leteniek

Jasné, veď každý už dnes používa vyhľadávače leteniek. Ak ste to doteraz nerobili, začnite s tým. Aké sú najlepšie? Ja používam hlavne Azair.eu, Skyscanner.com a Skypicker.com po novom Kiwi.com. Keď nájdete najlacnejšiu letenku, pozrite sa na stránku konkrétnej leteckej spoločnosti, či ju nemajú lacnejšie. Niekedy majú.

2. Inkognito okno

Hľadali ste letenky cez Pelikan.sk, našlo vám spiatočný let z Bratislavy do Barcelony za 140 eur a po 20 minútach vám našlo ten istý let za 160 eur? Nie, letenky nezdraželi, môžu za to cookies. Používajte vždy inkognito okno. Na stránkach konkrétnych leteckých spoločností som sa s tým nestretol, ale nikdy nevíš.

3. Nájdite si obľúbenú nízkonákladovú leteckú spoločnosť

Je fajn mať svoju najobľúbenejšiu nízkonákladovú spoločnosť. Prečo? Ja som si kúpil ročné členstvo vo Wizzair za necelých 30 eur, a vďaka tomu mi táto maďarská letecká spoločnosť garantuje, že na každej letenke ušetrím minimálne 10 eur. A nielen ja, ale aj jeden človek, ktorý poletí so mnou. Takže ak plánujete letieť vo dvojici aspoň dvakrát za rok s touto spoločnosťou, oplatí sa vám to.

4. Sledujte Facebooky a newslettre

V prvom rade sa vám oplatí sledovať stránky, ktoré za vás hľadajú lacné letenky po celom svete a potom sa s vami o tieto lety podelia. Medzi to najlepšie na Slovensku patria Letenkyzababku.sk. Oplatí sa sledovať aj ich Facebook. Nepohrdnite ani oficiálnou facebookovou stránkou leteckých spoločností, ktoré sa veľmi rady podelia o svoje zľavy a akciové lety. A prihláste sa aj do newslettra, pretože algoritmus Facebooku nemusí mať rovnakú vášeň pre lietanie ako vy.

ako najst lacne letenky wizzair
Sledovať Facebook leteckých spoločností sa oplatí

5. Neviažte sa na destináciu

– Poďme do Barcelony.
– Pozriem letenky.
– Pozri.
– Dražoba, ale našiel som lacné do Maastrichtu.
– Ideme?
– Poďme.

Ak do Barcelony nejdete len kvôli tomu, že tam na vás čaká rodina či Erasmus, neviažte sa na ňu. Samozrejme, ak chcete lacné letenky. Každé mesto má svoje čaro – super bistrá, čarovné uličky, pláže či peknú prírodu v okolí. Ak chcete spoznávať nové miesta, lietať za lacno a užívať si výlety, neviažte sa na konkrétnu destináciu. Ani my to nerobíme, a preto sme spoznali napríklad aj menejznáme Bari.

6. Lietajte mimo sezóny

Lietať mimo hlavnej turistickej sezóny sa oplatí, nielenže, letenky sú lacné, ale aj ten božský pokoj. Konečne vo februári v Aténach stretnete viac domácich ako turistov a vonku je stále príjemných 18°C. Ak sa chcete ísť kúpať, tak aj koncom septembra je more v pohode, pre tých otužilejších aj v strede októbra. A letenky za polovicu. No nekúp to.

7. Nehľadajte spiatočný let cez víkend

Je to taká klasika – tam letieť v pondelok a späť v nedeľu. Presuňte si to o pár dní – leťte až v stredu a späť leťte vo štvrtok. Prečo? Pretože máte oveľa väčšiu šancu, že sa vyhnete špičke, počas ktorej ide cena leteniek prudko hore. Pozrite sa na Ryanair, aký je rozdiel medzi cenou letenky v sobotu a štvrtok.

ryanair ako najst lacne letenky
Rozdiel medzi štvrtkom a sobotou je takmer dvojnásobný

Ak máte ešte nejaké tipy, ako nájsť lacnejšie letenky, podeľte sa o ne s nami v diskusii.

Avatar

Tomáš

Nie som dobrodruh. Namiesto turistických topánok máme radšej pohár vína v ruke. Nie som milovník exotických miest. Namiesto štípanca od komára na Bali dám prednosť večeri v úzkej uličke. A kto som? Tomáš, ktorý má rád pekné veci.

More Posts - Website

5 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *