Warning: Declaration of W3TC\DbCache_Wpdb::prepare($query, $args) should be compatible with wpdb::prepare($query, ...$args) in /data/a/6/a61a4c52-6875-4c26-9d14-071c6b565a34/travelissimo.sk/web/wp-content/plugins/w3-total-cache/DbCache_Wpdb.php on line 8
5 tipov ako byť ekologický aj na cestách - travelissimo.sk

travelissimo.sk

5 tipov ako byť ekologický aj na cestách

Dnes je Deň Zeme. A aj keď si to čítate inokedy, je to jedno, Deň Zeme by mal byť vlastne každý deň. Pripravila som pre vás zoznam tipov, ako sa správať ekologicky aj na cestách.

1. Nekupujte si balené minerálky

Závisí to však od destinácie. Ak cestujete po Európe ako my a máte prístup k pitnej vode z vodovodu, nekupujte si tú balenú. Napríklad v Bologni nám voda nechutila, tak som kúpila čaj a namiesto čistej vody sme pili vlažné čaje. Alebo si do nej odšťavte pomaranč či citrón. Pri letiskovej kontrole bez problémov prejdete s prázdnou Bobble fľašou, ktorú môžete následne na toaletách naplniť a vyhnúť sa tak aj predraženým minerálkam v lietadlách. Prípadne si zaobstarajte skladaciu plastovú, ktorá ani nezaberie veľa miesta, ako táto zo ZOOTu. Ak máte radi kávu zo sebou, vezmite si do batožiny KeepCup.

zoot flasa so sebou
Vyskúšajte túto fľašu, ktorá bez nápoja nezaberá takmer žiadne miesto

2. Recyklujte

Na západe je recyklovanie populárnejšie, ako u nás, takže to uričte hravo zvládnete. Separujte minimálne papier, sklo a plasty a ak bývate cez airbnb, porozhliadnite sa aj po nádobe na organický odpad, ktorú majú domáci často pri obytnom bloku.

3. Nepoužívajte jednorazové kuchynské a kúpeľňové potreby

Ruky si utierajte do uteráka, nie do kuchynských utierok, už vôbec nie do tých jednorazových. Namiesto vlhčených obrúskov používajte recyklované vatové tampóny a namiesto agresívnej kozmetiky testovanej na zvieratách kokosový olej, ktorý použijete ako odličovač aj ako podkladový krém, kondicionér či telové mlieko. Univerzálny produkt sa na cestách vždy hodí. Dezinfekčné utierky na ruky vymeňte za antibakteriálny gél.

4. Namiesto alobalu obedár

Odbúrať plastové vrecko či PET fľašu trvá prírode viac ako 550 rokov. Predpokladám, že sáčok z desiaty nehodíte na zem, no uvedomte si, že podľa najnovších prieskumov na jedného Slováka pripadá v priemere až 320 kg komunálneho odpadu ročne. V recyklácií odpadu je za nami už iba Rumunsko a Lotyšsko, tak čo keby sme boli zodpovednejší? Namiesto potravinových fólii či alobalu investujte do skladného obedára alebo sáčkov na jedlo, ktoré môžete použiť viackrát. Čo poviete na tieto silikónové obaly od ZOOTu? Ideálne na cesty.

ZOOT silikónový obedár
Čo poviete na takýto obedár zo silikónu?

5. Šup na bicykle

Ak si objednávate ubytko cez airbnb, niektorí majitelia ponúkajú ako bonus použiť ich bicykle zadarmo. Napríklad pri našom výlete v Budapešti sme mali dva k dispozícii. Prečítajte si naše skúsenosti s ubytovaním v Budapešti práve cez airbnb.

Páči sa vám náš cestovateľský blog? Podporte nás na Facebooku. 

Zuzana

Zuzana

Som idealistka, ktorá verí, že všetko je možné, príležitostná hedonistka, čo nenávidí ranné vstávanie, no východ Slnka miluje a nerváčka s talianskou povahou. Nemám rada sladké reči, ale sladké činy hej, najmä tie pri sporáku. Vo voľnom čase sa venujem životu.

More Posts - Website - Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *